Мајкрософт го потврдува постоењето на Surface Book 2

Површинска книга 2

Во последните месеци зборуваме многу за новите уреди што Мајкрософт ќе ги лансира наскоро, во текот на месец ноември. Меѓу нив се зборува за Surface AIO и исто така за новиот Surface Pro 5. Некои тврдат дека Microsoft ќе објави Microsoft Surface Book 2 но за овој гаџет Мајкрософт не кажа ништо за тоа ... до сега.

Во Сметка на Инстаграм Мајкрософт има се појави закачка за Surface Book 2. Слика што може да укаже не само на постоењето, туку и на претстојното издание на уредот „Мајкрософт“.

Овој тизер не открива голем дел од гаџетотНаместо тоа, тоа ќе биде темен лаптоп или таблет (како што сакате да ја одредите Surface Book). Сепак, поважен е фактот дека постоењето на овој модел е потврдено од Мајкрософт. Исто така, бидејќи тоа беше направено пред еден од најважните хардверски настани за оваа година во рамките на „Мајкрософт“, сомнежите и гласините за лансирањето на Surface Book 2 во оваа 2016 година се поголеми.

Тизерот на Мајкрософт го потврдува постоењето на Surface Book 2, но дали ќе биде објавен наскоро?

Многумина тврдат дека оваа слика не е закачка за работите што треба да се случат, туку повеќе прототип Surface Book што го создадоа вработените но дека компанијата конечно се откажа. Може да биде, немаме информации од Мајкрософт, но во секој случај нема да се сомнева во постоењето на уредот, туку во лансирањето.

Лично мислам дека уредот на Microsoft, Surface Book 2 има малку смисла бидејќи Surface Pro 4 (или 5) ја има истата моќ или повеќе и работи како тастатура и таблет. Но, се чини, корисниците се воодушевени од овој модел, толку многу што единствениот недостаток што е пронајден досега е отворот создаден од шарката Дали е ова единствениот проблем што го има Surface Book? Дали мислите дека Мајкрософт ќе ја лансира Surface Book 2016 оваа 2 година?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.