Мајкрософт најавува пристигнување на големо ажурирање за Виндоус 10 кон крајот на 2017 година

Windows

Постојат неколку наврати во кои имавме можност да зборуваме за сега повеќе од познатото ажурирање на Windows 10 крстена од развивачите како 'креаторите ажурирање', многу важно ажурирање со кое ќе пристигнат многу интересни алатки, главно ориентирани кон развој, и кои, најдоцна, треба да бидат достапни до месец април.

За време на настанот Игнорирај го Microsoft, одржана деновиве во Австралија, штотуку објави дека оваа година не само што ќе го имаме ова важно ажурирање со нас, туку и дека развивачите на компанијата работат на ново ажурирање, сè уште непознато за практично сите смртници, дека пазарот ќе пристигнеше неколку месеци подоцна Иако датумот на неговото производство, односно датумот на кој официјално ќе биде достапен за сите корисници, би бил некаде во 2018 година.


времеплов

Мајкрософт веќе работи на ново ажурирање за Виндоус 10.

Како што можете да видите на сликата што се наоѓа веднаш над овие редови, тестовите на истото ажурирање ќе започнат да се вршат крајот на оваа 2017 година. Како детал, нешто што треба да се земе предвид е дека презентацијата каде што се појави оваа графичка беше насочена кон деловни клиенти, па може да има мали привремени промени во однос на можните датуми на пристигнување на пазарот

Несомнено, мора да се признае дека во Мајкрософт работите многу се променија и за возврат има многу човечки и економски напори што компанијата ги вложува во развој на производ што мора да го достигне целото општество. Сепак рано е да се знаат детали за тоа што е ново во ова ажурирање иако сум сигурен дека за неколку месеци ќе можеме да зборуваме за разни детали од сите видови.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хозе Луис Ц. Мардонес dijo

    Проект НЕОН дали сте?