Мајкрософт најавува дека iTunes доаѓа наскоро во Windows Store

Windows 10

„Мајкрософт Билд 2017“ е најтрогиран и покрај фактот што „Мајкрософт“ овојпат не претстави ниту еден уред како што се очекуваше. Најновата вест што излезе во центарот на вниманието е објавувањето на iTunes слетување на Windows Store или што е исто официјалната продавница за апликации Виндоус 10.

Апликацијата „Епл“ на тој начин ќе слета на „Виндоус 10“ преку „Виндоус“ продавницата, во одлука што е многу изненадувачка, но служи да го приближи светот на „Епл“ малку до милиони корисници на Виндоус. Покрај тоа, iTunes нема да пристигне сам и ќе биде достапен и за преземање на услугата за стриминг на музика Apple Music.

Сето ова за „Мајкрософт“ значи дека компанија како онаа од Купертино ги прифаќа правилата и условите на оние од „Редмонд“ за да може да постави две од своите најважни апликации во продавницата на Виндоус денес. Ова исто така може да ги охрабри другите програмери да ги нудат своите апликации за Виндоус 10 откако Епл ги охрабри и ги надмина условите на Редмонд.

Во моментов нема официјален датум за премиера на iTunes и Apple Muisc во Windows Store, иако треба да се замисли дека нема да чекаме премногу долго за да ги преземеме двете апликации на нашиот компјутер или уред со оперативен систем Виндоус.

Што е со пристигнувањето на iTunes и Apple Music во Windows Store?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.