Мерцедес и групацијата Линкин Парк соработуваат за да создадат совршен звук за електричните автомобили

Долги години, електричните возила отсекогаш биле приватна заштита на Тесла, иако во последните две години, многумина беа компании кои почнаа да покажуваат интерес за оваа технологија што не загадува, само сега кога Елон Маск започна да комерцијализира модел, моделот 3, за целата публика, и кога велам дека целата публика, мислам на основниот модел кој чини 30.000 XNUMX американски долари, цена многу пониска од онаа што ја нуди брендот пред неколку години и чија бројка нема пад под 100.000 УСД, во повеќето случаи.

Тесла веќе има поставена цела инфраструктура околу своите електромотори. Сега е Мерцедес кој, обидувајќи се да биде оригинален, тврди дека ќе работи заедно со групата Линкин Парк за да создаде уникатен звук за своите електрични спортски модели. Електрични возила тие се карактеризираат со молчењеВсушност, тие се возила со најмногу несреќи на пешаците во светот. Не знаеме што мисли Мерцедес, но според Тобијас Моерс, тие работат со бендот за да добијат „електричен звук“.

Во овој момент е нејасно дали електрифицираните автомобили АМГ ќе имаат некаков вид на звук. дигитално зголемен или нов звук што го слави електричниот пренос. Се надеваме дека неговиот звук е подобар од оној на едноставниот мотор со согорување што се емитува преку звучници лоцирани на надворешноста на некои возила.

Не знам до кој степен бендот Линкин Парк, може да биде најдобрата опција на пазарот, бенд пред неколку месеци го загуби вокалистот Честер Бенингтон. Според некои германски медиуми, оваа група нема да биде единствената што ќе соработува со Мерцедес, но баварската компанија ќе има и други помалку познати групи, со кои сака да создаде уникатен звук.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.