Moto G5 Plus сега е достапен за резервација во Шпанија

Па, по неколку дена во кои новиот Moto G5 беше „само во опасност“ на полиците, моделот Moto Plus сега е достапен на најпознатата веб-страница за продажба преку Интернет, Амазон. Во овој случај, цената што ја наоѓаме на мрежата е 279 евра, што е веќе кажано по неговото претставување на настанот во Барселона минатиот февруари, Светскиот конгрес за мобилни телефони. Во овој случај тоа е моделот со 5,2-инчен IPS LCD FullHD екран и можеме да го резервираме директно од онлајн продавницата.

Веб-страницата Амазон постигна ексклузивност во нашата земја затоа што и Мото Г5 беше лансиран во оваа продавница порано отколку на другите страници, но во овој случај смееме само да го резервираме новиот Мото Г5 Плус од овој врска до Амазон. Всушност, она што можеме да го прочитаме на веб-страницата на Амазон е тоа Уредот на Moto ќе се најде во продажба на 20 април 2017 година. Значи, останува многу малку за двата модели да се набават во Шпанија, засега е достапен нормалниот Moto G5.

 

Во случај да не се сеќавате на спецификациите на овој мото G5 Plus, ќе ви кажеме дека покрај 5,2-инчниот FullHD екран, имаме и процесор Snapdragon 625 на 2GHz со Adreno 506 GPU, 3 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија, придружени со задна камера на 2 мегапиксели со бленда f / 1.7 и пред 5 мегапиксели. Од друга страна, тој има сензор за отпечатоци, негов батеријата е 3.000 mAh очигледно со брзо полнење и е достапно во златна и црна боја, нема детали за сината боја што ги видовме во Moto G5.

На новите Moto G5 и G5 Plus веќе објавивме дека не се работи за голема промена во споредба со претходните модели, но ако ги имаат тие потребни промени и во задниот дел што се случува да бидат метални и други интересни промени како што е копчето за сензор за прсти со подобрен дизајн. Добар среден опсег со Android Nougat 7.0 кој веќе извесно време ги прави работите доста добро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.