Moto G5 сега е достапен за купување во Шпанија

 

Moto G5 беше претставен минатата недела, 26 февруари, во рамките на Светскиот мобилен конгрес во Барселона, кинеската фирма Lenovo одамна е задолжена за производство на овие уреди и во оваа нова верзија успеа да ја подобри претходната модели со мали детали како пристигнување на металот до шасијата или на задниот дел од истата одржување на цената во навистина интересен опсег и покрај спроведените промени.  

Засега, официјалната веб-страница на компанијата сè уште не го ажурира можниот датум на лансирање, нона Амазон веќе можете да купите со достапност за утре за 199 евра во неговиот најосновен модел. Цената е она што беше кажано за време на презентацијата, а 199 евра се за моделот што има 2 GB RAM и 16 GB внатрешна меморија. Во случај на моделот со 3 GB RAM и 16 GB внатрешна меморија, цената оди до 209 евра, само 10 евра повеќе.

Во секој случај, она што тие го вадат во градите на Lenovo е да останат верни на своите принципи со овие уреди, ажуриран софтвер со Android Nougat и ажурирања барем за неколку години. Очигледно не се соочуваме со најдобрите паметни телефони што ги имаме на пазарот, но можеме да кажеме дека ако тие ја одржуваат таа рамнотежа што секогаш ја бараме во средниот опсег, придобивки за уредот да не успее, поддршка во ажурирања плус услуга по продажбата и содржана цена. Моделот Мото Г5 Плус ќе мора да почека малку подолго бидејќи не го гледаме на продажба или на Амазон, но сметаме дека не треба премногу долго за лансирање.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.