НАСА постигнува дека секој авион може да биде и до 70% потивок

НАСА

Несомнено, еден од проблемите што ги трпи аеронаутичкиот свет денес, што се чинеше дека не им смета премногу на различните компании до релативно неодамна, е огромниот бучавата што може да го произведе авион, без сомнение нешто што имаат тенденција да го трпат сите жители на град со интензивен воздушен сообраќај, особено сите оние луѓе кои живеат многу близу до кој било аеродром.

По многу години неуспешни поплаки, се чини дека сега различни агенции, финансирани со јавен и приватен капитал, ги ставија своите инженери и истражувачи да работат во потрага по нови дизајни, способни да постигнат авион од новата генерација, исто како и денес работат различни и признати компании, не само што се попривлечни за нивната изградба во однос на трошоците вклучени во нивното производство, туку и поекономични во потрошувачката на гориво и аеродинамички ефикасен, нешто што прецизно би се претворило во можност да се дизајнираат многу помалку бучни авиони.

Голфстрим III

НАСА објави студија која покажува дека, благодарение на различните модификации, загадувањето на бучавата произведено од авиони може да се намали до 70%

Во рамките на овие нови тимови кои работат на дизајни од најразновидните, секако има и такви кои привлекуваат посебно внимание за одредени форми тешко да се замислат, наоѓаме НАСА, агенција која штотуку и претстави на јавноста нова серија промени, особено кои се однесуваат на трупот на авионот и основните компоненти на дизајнот на кој било авион, што, очигледно и според извршените тестови, би ја направило бучавата генерирана од овие авиони до 70% помала.

Поточно, овие експерименти се извршени од група инженери и истражувачи што ги работи Вселенската агенција на Соединетите држави во своето седиште лоцирано во градот Ленгли (Вирџинија). Меѓу извршената работа, коментирајте дека како основа за сите модификации и тестови, тоа не било ништо помалку од ветеран на небото, како што е авионот „Галфстрим III“. Очигледно, како што е откриено, овој авион бил опремен со А. нов порозен саем на опрема за слетување или одредени дупки во трупот на трупот, сите специјално дизајнирани да го проверат воздухот без да создаваат бучава.

Голфстрим III

Благодарение на низата аеродинамички додатоци, беше можно да се намали карактеристичниот аеродинамичен звук на авионот, во зависност од условите, до 70%

Покрај сите овие аеродинамички додатоци, истражувачите ја оценија можноста за додадете промени во јазот помеѓу крилото и аилероните од истото кога се распоредени. Сите овие промени, по извршените тестови и испитувања, доживеале голем успех во студијата, па затоа треба да се рефлектираат што е можно побрзо во дизајнот на нови и идни авиони.

Навлегувајќи во малку повеќе детали, треба да се напомене дека за време на тестовите, за да се сними генерираниот звук, инженерите на НАСА користеа два различни авиони, едниот целосно модифициран и опремен со сите новини за кои разговаравме во горните линии целосно стандарден., идентично како и секоја единица што ја напушта фабриката. Со цел да се знае бучавата генерирана од секоја единица одделно, на тест-патеката беше инсталирана матрица опремена со 185 микрофони за да се провери звукот генериран од авионите за време на маневрите за приближување и слетување. Во некои случаи, генерираната бучава е намалена за над 70%.

Во моментот и покрај фактот дека тестовите биле успешни, вистината е тоа не се знае со сигурност кога компаниите ќе донесат одлука за инсталирање во нивниот авионИ оние што се дизајнираат и оние што се користат денес, сите овие додатоци со цел да се намали звукот што го создаваат авионите за време на маневрите за приближување и слетување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Куполата на покривот dijo

    Не, зошто не измислат како да се стави крај на гладот ​​во светот