Прегледот од страна на Apple го потврдува дизајнот на iPhone 8 и препознавањето на лицето

Преглед на слика на iPhone 8

Лансирање на iPhone 8 е се поблизу и сè поблиску и со тоа има се повеќе протекувања, гласини и надзори, од Епл, кој овојпат ги остави да ги видиме своите дизајнирајте на слика и исто така потврдете дека новиот мобилен уред ќе има систем за препознавање на лице. Ова, меѓу другото, ќе служи за отклучување на уредот и за брзо и лесно плаќање.

Никој или скоро никој не е изненаден од овие надзори на компанијата со седиште во Купертино, а тоа е дека како што се приближува официјалното претставување на iPhone 8, се чини дека компанијата во режија на Тим Кук сака да му даде значење на својот нов смартфон, и како велат, загрејте ја околината донекаде

Благодарение на филтрираната слика можеме да го видиме тоа Новиот iPhone 8 ќе ги намали предните рамки за скоро да исчезне, исто така, ни даде потврда за исчезнувањето на Touch ID, што нема да биде под екранот како што се шпекулираше на почетокот. Како што се чини дека сите гласини се потврдуваат, новиот iPhone нема да има Touch ID, но ќе мора да го отклучиме нашиот уред преку препознавање на лице.

Преглед на iPhone 8

Горниот процеп, во кој би биле сместени предната камера и разните сензори, е исто така многу впечатлив.. Ова ќе го направи големиот преден екран странец, иако можеби на секоја страна може да видиме разни икони, како што се покриеноста, батеријата или некоја друга идеја на „Епл“ што ќе овозможи да се скрие овој мал проблем. Во случај да размислувате за тоа, ова вдлабнување нема да се забележи или воопшто да не се забележи на црниот iPhone, но што е со другиот iPhone?

Сè помалку може да се гледа и допира новиот iPhone 8, но засега ќе мора да се задоволиме со протекувањето и гласините што се појавуваат, а кои зборуваат за iPhone без рамки, со нешто чуден дизајн, но тоа сигурно ќе се врати за да го освои пазарот за неколку месеци.

Што мислите за практично потврдениот дизајн на новиот iPhone 8?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Абрахам ЛоВе dijo

    погледнете Танија Гледа