Најдобрите слушалки за давање на Божиќ

Божиќ доаѓа, време е за подароци и не можете да ми го негирате тоа. Годината завршува и затоа веќе ги имаме подготвено најновите прегледи за оваа 2019 година и имаме мала идеја за тоа кои се производите кои создадоа најдобри сензации во текот на целата година. Денес ви донесов компилација од најдобрите слушалки што можете да ги подарите на Божиќ, не пропуштајте ја нашата компилација бидејќи ќе можете да гледате слушалки за сите видови корисници и од сите цени и квалитети, ова е мојот дефинитивен водич за слушалки со квалитетна цена достапни за овој Божиќ, дали ќе го пропуштите?

Toе се соочиме со сите категории слушалки што ги тестиравме оваа година 2019 година и ќе ги оставам само оние што ми се чинеа дека имаат најдобар однос квалитет / цена на пазарот, продолжете.

Најдобри слушалки TWS (True Wireless)

Започнуваме во пејзаж каде што јасно имаме победник, па затоа започнуваме со силниот и неизбежно скап. AirPods Pro се дефинитивно најцелосните TWS слушалки на пазарот за карактеристики, дизајн и функционалност. ако сте подготвени да се соочите со незначителните 279 евра од нејзината официјална цена (линк) напред, ќе имате компактни слушалки со откажување на бучавата, огромна автономија и добар квалитет на аудио.

Запомни го тоа овие слушалки TWS се целосно компатибилни Сепак, со кој било уред што емитува Bluetooth, навистина има смисла да се користат со iPhone и деривативните производи на компанијата Купертино благодарение на нивната додадена вредност во форма на функционалности што не се достапни кај другите.

Најдобри TWS слушалки со квалитетна цена

Сепак, не можеме секогаш (или сакаме) да се обложуваме на производи со толку висока цена, па затоа често се препорачува да се прилагоди малку цената без да се жртвуваат квалитетот на звукот и функционалностите. Затоа ќе го направиме тоа слезете по поразумна цена со Kygo E7 / 1000, имаме многу разноврсен и удобен производ со Bluetooth 5.0 и мноштво функционалности.

  • Не се пронајдени производи

Иако немаат активно откажување на бучавата, имаме можност да ги прилагодиме на нашите потреби за спорт, благодарение на нивниот систем за зафат. Исто така, како и другите производи на Kygo, тие имаат моќ и аудио квалитет. Тие се достапни во Не се пронајдени производи и тие се прилагодени скоро до совршенство. Тој е еден од производите што најмногу ме изненади оваа година 2019 година поради неговата врска помеѓу квалитетот и цената.

Најевтини слушалки TWS

Корисниците несомнено ќе дојдат размислувајќи: но ако Redmi Airdots се поевтини ... Да, се согласувам со тоа, но пробав многу алтернативи со ниска цена TWS, вклучувајќи ги и гореспоменатите Redmi Airodts и ниту една не ми понуди подобра вредност за парите во опсегот на влез, отколку разните производи во опсегот Arbily. Во оваа куќа се обидовме со неколку, но за да бидеме нај curубопитни на пример за најмалите во куќата го препорачувам Arbily G8.

  • Не се пронајдени производи

Најдовме јасен и моќен звук, повеќе од доволно автономија со сопствена кутија, Bluetooth 5.0 со автоматско поврзување, управување со допир на песните и можност за дури и зголемување на јачината на звукот, Не се пронајдени производи

Најдобри слушалки за укинување на бучавата

Сега се свртивме кон откажување на бучавата, таа одлика што беше спомената во 2019 година и достигна мноштво уреди. Неколку што ги испробавме тука во Актуелиадад гаџет како што можете да замислите, но уште еднаш Kygo нè остави воодушевени од квалитетот и карактеристиките што ги претставија нивните слушалки. Зборуваме за Kygo A11 / 800, овие слушалки со контрола на допир и активно поништување на бучавата што буквално нè остави со отворена уста, достапни и во бела и во црна боја.

Тие имаат своја апликација, разни поставки за нивото на бучава, вграден микрофон и многу повеќе. Слушалки кои не се ограничени на тоа да ни нудат квалитет на звук, туку и едно од најдобрите активни поништувања на бучавата што ги тестиравме до сега. Со тоа што се преклопуваме, можеме лесно и искрено да ги превезуваме, тие станаа мои лични слушалки за патување. Контролата на допир ви го олеснува животот, а неговиот минималистички, а сепак елегантен дизајн ги прави моите омилени слушалки за активна бучава, можете да ги купите од 249,00 часот и да уживате во неговите предности.

Најдобри слушалки за коскена спроводливост

Слушалките за спроводливост на коските се curубопитни, но коинцидентно тие се најпосакувани за оние кои спортуваат поредовно и ви овозможуваат да се соочите со тренинзите без да ја изгубите перцепцијата за тоа што се случува наоколу или потребата да ги вметнете во увото. Ние го тестиравме AfterShokz Aeropex и ни даде фантастичен резултат благодарение на неговите карактеристики и квалитетот на звукот, Затоа тие заработија да бидат во нашата компилација на препорачаните слушалки за оваа 2019 година.

Најдовме слушалки со Bluetooth 5.0, систем за полнење магнет што олеснува сè и секако брза и лесна врска. Тие испорачуваат најчист, најквалитетен звук за спроводливост на коските што го тестиравме до сега. Можете набави ги од 169 година евра на многу продажни места.

Најдобри квалитетни цени за слушалки за игри

Многумина ја добиваат својата прва конзола за игри оваа Божиќна сезона, затоа мора да бараме производ со добра вредност за парите при изборот на слушалки. И тоа е дека искуството во видео игри како Fortnite, PUBG или CoD многу е поинтересно ако се определиме за слушалки, нема да се залажуваме. Затоа „Енерџи Систем“ реши да лансира палета производи игри и со тоа да продолжиме со демократизација на нов пазар. Овој пат зборуваме за ЕСГ 2 ласер, слушалки со фантастична вредност на парите.

Тие чинат само 19,99 евра, што е нај изненадувачки, и ја имаме основата на „Енерџи Систем“, призната марка во Шпанија. Вашиот систем само-прилагодлива лента за на глава ги прави интересни во овој поглед. Како што треба да се разбере за цената, имаме стандарден стерео звук, сепак, тоа е повеќе од доволно за оние кои сакаат да инвестираат во овој опсег на цени. Компатибилен со Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One, компјутер и секако компатибилен со секој паметен телефон.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.