На 21 октомври Samsung ќе го претстави Galaxy C9 со 6 GB RAM меморија

Галакси C9

Ако има компанија на која и требаат нови уреди како Меј Ватр, тоа е Самсунг. Корејската компанија беше вклучена во најлошите можни кошмари и сега мора да оди на фронт без да погледнам наназад Да се ​​види како се уништени Содом и Гомора, се разбира, трансформирани во тој Galaxy Note 7.

За петок има состанок со сите со најава за тоа кој ќе биде новиот Galaxy C9. Ако минатата недела веќе помина низ кинеската сертификација ТЕНАА, сега е кога тие се појавија притиснете слики со кои наоѓаме директно со визуелниот изглед на овој смартфон кој се издвојува по своите 16MP камери и RAM меморијата што достигнува до 6 GB.

Овие два телефони, освен што имаат 16MP и задна и задна камера и a 6 GB RAM меморија, во дизајнот тие имаат комплетен во метал. Samsung исто така може да се пофали дека го достигнал на повисоко ниво она што би бил опсегот за антената што хоризонтално го преминува горниот дел од телефонот.

Ова се шпекулира спецификации дека знаеме:

 • 6-инчен (1920 x 1080) Full HD AMOLED екран
 • Окта-јадрен чип Snapdragon 652
 • Adreno 510 GPU
 • 6 GB RAM меморија
 • 64 GB внатрешна меморија што може да се прошири преку микро SD
 • Андроид 6.0.1 слез
 • Двојна SIM (нано + нано)
 • Задна камера од 16 MP со дво-тон LED блиц
 • Предна камера од 16 MP
 • Димензии: 162,9 x 80,7 x 6,9 mm
 • Тежина: 185 грама
 • Сензор за отпечатоци
 • 4G LTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2, ANT +, NFC
 • Батерија од 4.000 mAh

Galaxy C9 и Galaxy C9 Pro ќе пристигне во различни бои кои се движат од злато до сребро и розово злато. Detailsе ги имаме сите детали што недостасуваат следниот петок со цел да ја знаеме цената и достапноста на овие два терминали.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.