На 6 декември ќе биде претставен новиот Xiaomi Mi 5c

Xiaomi

Кинеската марка не ја пропушта можноста да направи бучава и овој пат тоа е нејзиниот божиќен уред, Xiaomi Mi 5C. Ова би се појавило на пазарот според последните протекувања на 6 декември, тоа е првиот вторник од следниот месец.

Се чини дека сè покажува дека овој нов уред со пониска цена од сегашниот Mi 5S може да има два модела диференцирани според екранот, едниот 5,2 инчи и уште 5,5 инчи. Во секој случај, важна работа кај овие уреди е внимателниот дизајн што Xiaomi ни го нуди, ниската цена што тие ќе ја имаат за корисникот и спецификациите што ги додаваат.

И кога станува збор за спецификациите, тие се уште оние што ги видовме како се шпекулира пред неколку дена, но се чини дека ќе додаде две верзии во однос на големината на екранот. Се очекува неговата содржана цена да биде еден од поттиците за корисниците оттогаш помалку од 200 евра за моделот од 5,2 инчи Можеби е интересно, но ова е нешто што ќе го потврдиме за неколку дена.

Засега можеме да кажеме дека фирмата не престана да ги презентира уредите во текот на целата година и иако е вистина, се чини дека не поминало многу добро со оваа стратегија на лансирање толку често (многумина сакаа да чекаат за новите модели со гледање на лансирања и на крај тие немаат купено ништо) бидејќи тие малку ги збунуваат корисниците со толку многу модели. Во секој случај тука имаме уште еден смартфон Xiaomi кој ќе биде претставен оваа 2016 година ако протекувањето е вистинито.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.