На Xiaomi му беа потребни 10 секунди за да го продаде целиот Mi MIX

Mi MIX

Веќе сме со уште еден рекорд на Xiaomi кој се враќа во центарот на вниманието покажувајќи дека постои друг начин да се предложат паметни телефони што се поблиску до оние што ги видовме во тие футуристички и научнофантастични филмови. Во топлината на «работ» на Galaxy S6 и Galaxy S7, кинескиот производител ги претстави Xiaomi Mi MIX, телефон без рамки.

Утрово, пред неколку часа, на прва флеш продажба на овој телефон, што е повеќе екран кога го имате во рака, и за само 10 секунди беа продадени сите единици што ги имаше Xiaomi. Со ова, тој го победи рекордот што го држеше неодамна претставениот Xiaomi Mi Note 2, друг телефон што треба да се земе предвид.

Да трепнеш око, ако си бил еден од оние што биле удирање на копчето F5 како лудо, Дека Xiaomi Mi MIX исчезна дека, во рацете на неколку јутјубери, сме биле во можност да и се претставиме на иднината, пред нашите очи. Ова доведе до очекување пред првата флеш продажба на телефонот значително да се зголеми и, за помалку од врана, треба да го почекаме тој 8 ноември, кој ќе биде денот кога ќе се одржи втората продажба на флеш.

Верзиите на Mi MIX кои беа присутни во таа флеш-продажба беа и стандардното издание, со 4 GB RAM, 128 GB внатрешна меморија и по цена од 517 $, и Ексклузивно издание, кое има 6 GB RAM и 256 GB внатрешна меморија по приближна цена од 591 долар.

За втора флеш продажба на 8 ноември Ве советуваме, ако сакате да однесете дома еден од оние специјални Mi MIX, да се грижите и разгалите за тој клуч F5 што ќе го тепаат и злоупотребуваат десетици илјади корисници кои ќе се соберат за да купат телефон без рамки.

Купи | Xiaomi Mi MIX


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе dijo

  Хол, дали можеш да ми ја кажеш страницата на која мора да влезам за да се квалификувам за тоа купување и постапката што мора да ја следам? БЛАГОДАРАМ

  1.    jeан Карлос dijo

   продажбата е само во Кина, па ...