Некои спецификации на Samsung Galaxy J5 2017 се филтрираат

Денес ја гледаме филтрацијата на новиот модел на Samsung, кој мора да биде важен дел од средниот опсег ширум светот и е дека сегашниот Samsung Galaxy J5 е навистина добро продаден во Шпанија и особено благодарение на операторите. Па, овој уред на Јужнокорејците е веќе подготвен или скоро подготвена да биде објавена во својата верзија од 2017 година а најновите протекувања откриваат детали како што се процесорот или оперативниот систем што ќе ги додадат овие нови уреди на Samsung. 

Во овој случај имаме процесор Exynos од 8 јадра на 1,59 GHz, веројатно придружени со 2 GB RAM и како оперативен систем Android 7.0 Nougat. Засега, она што го имаме денес е интересен уред во средниот опсег и се очекува оваа 2017-та верзија на Galaxy J да се подобри во однос на спецификациите, а не во дизајнот што се очекува да биде нешто поконзервативен.

Поради опсегот на цени во кој ќе се движи овој уред на Samsung, сигурни сме дека ќе може да се натпреварува со паметни телефони од среден опсег без никаков проблем, покрај тоа дизајнот обично е важен за корисниците и во оваа смисла сме сигурни тоа ќе ја следи дизајнерската линија со метални и стаклени завршувања па несомнено е дека во овој аспект нема да биде лошо. Во овој случај немаме многу протекувани гласини за датумот на лансирање и затоа не сакаме да предвидуваме ниту датум, но можно е тој да излезе пред крајот на првата половина на оваа година, ние ќе видете ја цената и другите спецификации како се.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.