Неколку гласини сугерираат дека Huawei нема да го претстави својот P20 на MWC

Без сомнение, ова би била лоша вест за многу од корисниците кои чекаат алтернатива на уште еден предводник на моделот на Huawei, Mate 10. Успехот на Huawei P10 и P10 Plus, при неговото претставување беше огромен, цената, квалитетот на неговите материјали, па дури и малку повеќе дискутираните камери го направија овој Huawei навистина интересен уред за корисниците.

Сега се чини дека следната генерација на овој Huawei P10, P20, нема да биде претставена за да му се даде малку повеќе време на гореспоменатиот Mate 10. Дали е можно првите луѓе на Huawei да го заобиколат настанот во Барселона за да го претстават својот уред на посебен настан?

Одговорот на тоа прашање навистина ќе го знаеме во наредните денови, бидејќи сè уште сме нешто далеку од почетокот на MWC и идеите или она што првично може да се предвиди, може радикално да се промени за неколку часа. Не можеме да заборавиме што се случи со Huawei неодамна во САД, кога одеднаш и со малку време на реакција големата кинеска компанија остана надвор од американскиот пазар.

Можно е овој P20 да има сосема поинаков дизајн од претходниот модел, исто така се вели дека може да додаде нешто слично на изрезот на iPhone X на Apple на предната страна, додавајќи Full HD + резолуција од 2244 × 1080 пиксели. Очигледно овој нов модел на Huawei веќе ќе доаѓа со Android 8.0 и се очекува наскоро да пристигнат повеќе протекувања и новости во врска со тоа кој ќе биде предводник на фирмата. Би било совршено да има Samsung Galaxy S9, Huawei и зошто да не LG дуел на следниот MWC, затоа да не исклучуваме ниту еден од трите додека официјално не биде потврдено отсуството на Huawei на овој настан.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)