Нетфликс лансира свои Приказни во апликацијата за iOS

нетфликс стапки Божиќ декември 2017 година

Пред неколку недели излезе веста во која се вели тоа Нетфликс требаше да ги воведе Приказните (како оние на Инстаграм) во својата апликација за iOS и Android. Конечно, оваа функција е веќе реалност. Бидејќи корисниците со апликацијата на iOS веќе можат да уживаат во функцијата. Тоа е одлика што ви овозможува да прегледувате различна содржина што ја имаме на располагање во услугата за стриминг.

Во овие недели имаше многу коментари за оваа одлика на Нетфликс. Бидејќи корисниците беа загрижени дека ќе трошат премногу податоци. За среќа, веќе знаеме повеќе за оваа функција и како таа работи. Како тоа функционира?

Главната карактеристика на прегледите на Нетфликс е тоа што тие не се автоматски. Наспроти она што се случува во Snapchat, тие ќе бидат активирани само во моментот кога ќе кликнеме на нив. Тие се прилично слични на Приказните, бидејќи се сликички со кружен облик и содржината се игра вертикално во секое време. Значи, не мора да го вртиме телефонот.

Историјата на Нетфликс има времетраење од 30 секунди. Се чини дека е стандардното времетраење на повеќето од нив. Значи, тие се определија за униформност во овој поглед од компанијата. Oriesе бидат прикажани приказни за целата нова содржина на платформата.

Тие се играат како слајд шоу. Така што корисниците ќе можат да одат од еден до друг со лизгање на екранот. Покрај тоа, апликацијата Netflix ни овозможува складирајте содржина во случај да сакаме да ја видиме подоцна. За ова има копче за додавање содржина што ќе се игра подоцна.

Оваа функција ќе им овозможи на корисниците да откријат нова содржина за нивна потрошувачка. Значи, тоа е функција да откриете нови серии на Нетфликс. Во моментот, корисниците со апликацијата за iOS веќе уживаат во овие Приказни. Не е познато кога ќе пристигнат на Андроид. Сепак, треба да биде наскоро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.