Нетфликс планира да објави 700 оригинални серии во текот на 2018 година

Дизни да ја отстрани својата содржина од Нетфликс во 2019 година

Се чини дека работите се одвиваат добро во рамките на Нетфликс. Искрено, тоа е најпопуларната услуга за видео на побарувачката. Сега, тој не сака да го спушти својот чувар и оваа 2018 година ќе ја фрли куќата низ прозорецот: вкупна потрошувачка од 8.000 милијарди долари за комерцијална содржина. Сепак, не само што се вознемири оваа бројка за трошење, туку и намерата што компанијата ја има во врска со нејзината оригинална серија.

Или брзате, Нетфликс, или веќе доцните. И ние го кажуваме ова затоа што сопствениот директор на компанијата откриени дека намерата на видео услугата е лансирање ширум светот оваа година 2018 огромна 70-та оригинална програма или серија. Тоа е, тие треба да издадат 2 оригинални серии - приближно - на ден. И досега оваа година се чини дека оваа цел не се постигнува.

Netflix

Од друга страна, го прашаа и за оригиналните филмови. Директорот не трепереше кога одговараше. И компанијата го пресметува тоа ќе има списоци за оваа 2018 година 80 филмови од сопствената фабрика. Исто така, овој вид на содржина го прави паркот на корисници на Нетфликс сè поголем. Уште повеќе, дали сметате дека нејзините паушални стапки се скапи за уживање во целиот негов каталог? Нам не ни изгледа така.

Во меѓувреме, ние исто така мора да признаеме дека доаѓаат нови противници. Ние го знаеме тоа Епл вложува многу на овој сектор; секој ден среќаваме нови потписи или нови содржини за вашата идна платформа. Покрај тоа, наскоро ќе пристигне уште еден моќник на аудиовизуелниот сектор. Ние се повикуваме на Дизни и договорот што го постигна со FOX. Покрај тоа, тука нема сè и тоа е дека од Дизни го уверија тоа вашата месечна претплата би била подостапна отколку Нетфликс. Затоа, уште поголем страв кај извршните директори на последниот. Дали можат да ги достигнат 700-те оригинални серии оваа година 2018 година?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.