Нетфликс подготвува нови цени во Шпанија според последните протекувања

Ay Netflix... тој одличен придружник за зимски и летни попладне. Северноамериканската компанија знаеше како да иновира и целосно да направи револуција во начинот на консумирање на стриминг аудиовизуелни содржини, толку многу што стана главна платформа во оваа област, и покрај фактот што во Шпанија има уште многу да се направи против конкуренцијата на друга стока населена како Мовистар +.

Сепак, нешто Она што го немавте е токму можноста Нетфликс да го ажурира својот опсег на цени во Шпанија, и е дека нивната веб-страница со часови ги прикажуваше овие нови цени. Вака наскоро може да бидат новите цени на Нетфликс.

Вчера гореа блогови, меѓу нив и Forocoches, каде можевме да забележиме дека многу корисници се жалат дека платформата Нетфликс нуди нови цени. Сепак, тоа не беше зло што стигна до кој било корисник, само некои можеа да го забележат ова мало покачување на цената, додека на другите таа продолжи да ја покажува претходната цена. Најлошото од сето ова е што Нетфликс во ниту еден момент не потврди дека станува збор за грешка, па повеќе од веројатно овие нови стапки ќе завршат да се спроведуваат порано отколку подоцна.

Ние постојано пробуваме нови работи во Netflix и овие тестови обично се разликуваат во нивното времетраење со текот на времето. Во овој случај, тестираме различни ценовни точки за подобро да разбереме како потрошувачите ја ценат услугата Netflix. Не секој ќе го види овој тест и можеби никогаш нема да го понудиме на пошироката јавност

Новите цени на три планови Netflix би било како што следува:

  • Netflix Основно: 8,99 € (+ 1 €)
  • Netflix Стандард: 11,99 € (+ 2 €)
  • Netflix Премиум: 13,99 € (+ 2 €)

Се чини дека не е премногу пресилен што Нетфликс се одлучува да ги зголеми цените, и реалноста е дека порастот не подразбира значителна загуба, сепак, тоа може да го намали неговото ширење во Шпанија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)