Ние ви даваме ТРИ МЕСЕЦА на Amazon Music Unlimited [Giveaway]

Помина некое време откако не им дадовме ништо на нашите сакани читатели и читатели, затоа, како што сакаме да ве потсетиме дека сè уште сме тука и дека, се разбира, цениме што нè придружувате секогаш кога ќе донесеме анализи, упатства и водичи, така што можете да бидете свесни за најновата технологија, решивме да ве наградиме на начинот на кој најдобро знаеме. Ние ви донесеме томбола од кои ни се допаѓаат, во кои е лесно да се учествува.

Toе ви дадеме три месеци Amazon Music што можете да ги откупите со ваша сопствена сметка на Amazon или онаа што ја сакате, и на тој начин слушајте најдобра музика со најдобар квалитет без ограничувања.

Така, можете да се впуштите во неограничена музика преку Интернет, предноста на „премиум“ плановите на музичките услуги е тоа што, меѓу другото, ќе можете да ја преземате музиката офлајн, за да не претрпете посекотини додека патувате во метрото или немате покриеност, на ист начин како што нема да слушате реклами, како што се случува за пример со Spotify Free.

 • Секогаш a la carte, можете да преминете на песната кога сакате
 • Слушајте музика офлајн без ограничувања, без разлика дали имате покриеност или не, нема да трошите податоци
 • Синхронизирајте ја целата ваша музика со Алекса
 • Неограничен пристап до каталог со повеќе од 50 милиони песни.

Како да влезам во томболата?

Ние сакаме да го олесниме тоа, затоа мора да ги исполните овие барања:

 1. Бидете претплатени на YouTub канале од Actualidadgadget
 2. Следете го ActualidadGadget на Твитер (@тековен гаџет)
 3. Дајте РТ на твитот што го оставаме подолу.

Theе можете да учествувате во томболата веднаш штом ќе се објави твитот до следниот 14 мај, Резултатот ќе го дадеме во живо во Подкаст што го правиме неделно на YouTube со колегите од AllApple (линк) околу 23:45 часот и ќе го известиме победникот преку Твитер.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Раул Авилс dijo

  Треба да дадам само РТ, затоа што сум претплатен на Твитер, Јутјуб и да го следам блогот, тоа го правам многу години.
  Ајде да видиме дали со малку среќа ме допира, сакам да ја пробам апликацијата и да го видам музичкиот каталог што го имаат. Затоа што мислам дека ги пробав сите….