Nintendo Labo, новиот од Јапонците каде картон е протагонист

Nintendo Labo Nintendo Switch

Nintendo имаше нешто во ракавот за денес. Долго работеше на нов концепт за да му даде малку поголема важност на најмалиот од куќата. И тие дојдоа до идејата за Лабораторија Нинтендо. Овој нов проект, кој ќе биде достапен од април оваа година, доведува до интеракција со нова димензија со најпопуларната конзола за видео игри во последните месеци: Nintendo Switch.

Nintendo Labo е роден како нова генерација на интерактивни игри. Иако многумина сметаа дека најавата на Nintendo ќе биде насочена кон Зголемена реалност или Виртуелна реалност, сите тие погрешија. Nintendo сака да изненади млади и стари. И најдоброто што можеш давање можност на дете да гради свои играчки. И ако додадеме дека овие играчки можат совршено да работат со Nintendo Switch, тогаш многу подобро.

Како што можете да видите на видео презентацијата, Nintendo Labo се базира на DIY концептот (Направете го тоа сами или сторете го истото). И, сè да биде многу попрактично и полесно да се справува, картонот ќе биде главниот протагонист на ова последно движење на Јапонците.

Почнувајќи од следниот април, корисниците ќе можат да добијат картонски листови во кои ќе бидат отпечатени фигури - во најчист стил на отсекување - за што подоцна ќе треба да ги соберете создадете мали парчиња крстени како играчка-кон. Ова е местото каде што детето ќе почне да ужива. Во првите комплети за склопување ќе можете да креирате пијано, мотор, риболов, па дури и роботи што можете да ги контролирате, секогаш, преку Nintendo Switch.

Овој нов концепт привлече повеќе од еден, иако го предвидуваме голем успех на пазарот: навистина е големо тврдење за најмалите. И затоа, продажбата на Nintendo Switch сигурно ќе се зголеми со оваа објава - без Switch не е можно да се работи со Nintendo Labo. На 27 априлДа бидеме попрецизни, тој ќе пристигне во Шпанија. И тоа ќе го стори со два продажни пакети кои се разликуваат во Varietet комплет по цена од 69,99 УСД. Додека вториот пакет -Комплет за роботи- ќе биде објавен по цена од 79,99 УСД.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.