Новите HTC U Ultra и HTC U Play сега се достапни за купување во Шпанија

Се чини дека новите HTC уреди претставени пред неколку месеци веќе ќе бидат достапни за купување во Шпанија. И дали новите HTC U Ultra и HTC U Play се достапни на сопствената веб-страница на тајванската фирма и цените одат од 749 евра за моделот Ултра до 449 евра почнувајќи за моделот У Плеј. И во двата случаи, пратките, како што може да се прочитаат на Интернет, започнаа на 1 март, така што замислуваме дека тие ќе имаат непосреден фонд на различни модели на располагање. Нема сомнение дека ова е многу добра вест за оние корисници кои чекаа официјално лансирање на овие уреди со HTC.

Вистината е дека за време на неодамнешниот Светски конгрес за мобилни телефони во Барселона, компанијата не остави добар вкус во ничија уста бидејќи тие исто така не презентираа ништо и уште една година центарот на вниманието кај посетителите на штандот беше насочен кон страната на виртуелната реалност на очилата HTC Vive, и малку корисници се измешаа со терминалната страна дури и со гореспоменатите HTC U Ultra и HTC U Play, веднаш штом влезете на штандот.

Но, веќе разговаравме за ова во претходните написи, па сега го туркаме центарот на вниманието на официјалниот почеток на продажбата на своите уреди во Шпанија, нешто што се чини важно да се потенцира и повеќе кога самата марка има се помалку присуство меѓу Операторите се чини дека одеднаш престанаа да продаваат паметни телефони и тоа не е така, едноставно тие не го поминуваат својот најдобар момент. Ако на ова додадеме дека цената на starвездениот модел е доста висока (749 евра за моделот HTC Ultra) ќе видиме како продажба од официјалната веб-страница.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.