Протекоа нови детали за HTC Bolt и неговите спецификации

HTC Болт

HTC продолжува да работи напорно за да се врати во елитата на мобилна телефонија, тоа не може да биде помалку, бидејќи како што добро знаете, HTC беше брендот избран од Google за производство на Google Pixel, барем откако Huawei решително одби како обврска да направи марката на производителот да исчезне целосно, веќе знаете дека Google сакаше одговорноста за производството на уредот да остане сама за себе. Од друга страна, HTC исто така има свои тековни проекти, оној што сега го допира е HTC Bolt, најновиот врвен уред што компанијата го подготвува на пазарот и за кој излегоа повеќе детали.

На оваа протечена фотографија за спецификациите, успеавме да забележиме една од најрелевантните и дека скоро сите компании вклучуваат, а тоа е дека HTC Bolt ќе биде отпорен на вода, со метална алуминиумска шасија. Овој уред ќе биде сертифициран за IP57. Сепак, тие нè потсетуваат дека не треба да го потопуваме уредот за чисто задоволство, поради можноста USB-C приклучокот што ќе се користи за полнење да биде оштетен, и секако, да не ја извршува комбинацијата на обете истовремено (потопување и полнење).

Во второто истекување гледаме детали за камерата, сензор 16 MP со бленда f / 2.0 можеби малку далеку од најдоброто на пазарот, иако ќе биде потребно да се види на дело, бидејќи HTC обично се истакнува во оваа област. Haveе има оптичка стабилизација на сликата и поедноставени контроли со професионални карактеристики за да одговараат на потрошувачот. За предната камера ќе имаме 8MP, селфињата ќе бидат луксузни, без сомнение.

Во останатите карактеристики, а Snapdragon 810 на Qualcomm, батерија од 3,200 mAh и 5,5-инчен екран со QHD резолуција. Уредот ќе биде објавен на 11 ноември, па наскоро ќе ги имате сите податоци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.