Новото истекување на LG G6 ги потврдува двојните камери и светлиот заден дел

LG G6

Трендовите на пазарот понекогаш се доста смешни поради тоа како сите скокаат во базенот кога има, потребно е да се спроведе на телефон. Пред две години тие беа завршени во метал, така што оној во кој се наоѓаме е заден дел со визуелен аспект што успева да го извади сјајот на она што е моментално во мода.

Ако истекувањето при рака е исправно, LG G6 е sумарија на тој тренд на заден план со голема осветленост да се извлечеме од другите толку многу метални што веќе ги гледаме дури и во нискиот опсег. Единственото нешто што треба да ги земете овие вести со пинцети поради еволуцијата на толку многу други што останаа во А. чиста лажна во секое правило.

Не беше прв пат можноста да се има не толку металик LG G6 и поблиску до осветленоста беа реалност. Повеќето од претходните гласини не ја означуваа оваа карактеристика во дизајнот и работата беше дека LG ќе го носи тој повеќе метален аспект на LG G5 и LG V20.

Токму оваа недела беше на почетокот кога се појави прототип на паметниот телефон, кој беше во друг вид на изглед во задниот дел. Што ја отвори можноста да се биде пред А. заден вид, како стакло, на што укажува ова ново протекување. Друга опција при избор на ваков тип завршница е за капацитетот што G6 би го имал за безжично полнење.

Оваа филтрација, исто така, ја покажува двојно поставување во фотографијата на задната страна на LG G6. G5 веќе ја имаше оваа можност за употреба на секундарен широк агол леќа, што нуди други можности при фотографирање. Локацијата на камерите е над копчето за почеток и сензорот за јаглен.

LG има кај 26 за февруари како ден за откривање на својот предводник на MWC 2017.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.