Нокиа и Карл Зејс повторно се ракуваат со години подоцна

Нокиа почина одамна и се крена од својата пепел неодамна. Иако можеби технолошките средства и даваат многу повеќе движење отколку што навистина има, бидејќи сегашната Nokia има малку или никаква врска со она што беше во минатото, сега таа припаѓа на кинеска инвестициска група која го задржа името и малку повеќе. Меѓутоа, ако тие знаат да направат нешто добро, тоа е да се жалат на носталгијата на оние кои со години (од 1998 до 2009 година во мојот случај) носеа само мобилни телефони од нивните брендови.

Веќе многу години, Нокиа соработуваше со Карл Цајс, нудејќи фотографски сензори кои во тоа време беа без конкуренција. Денес Nokia потврди дека работи со Zeiss за да им понуди на корисниците квалитетни резултатиДали ова ќе ја зголеми продажбата на Nokia?

Не знаеме апсолутно ништо за продажбата на сегашната Nokia (контролирана од HMD Global), всушност да бидам искрен, не сум видел ништо подалеку од саемите за технологија во моментот или настаните. Сепак, тие работат напорно за повторно да го сместат брендот, почнувајќи од договор со Xiaomi за монтирање на нивните процесори и завршува сега со нов договор со Зејс, стар познаник на фирмата што некогаш беше финска.

Да бидеме искрени малку или апсолутно ништо не знаеме за овој нов сензор, сепак тимот од Евликс бргу објави протекување на видео запис на уред кој сè уште не е претставен од Nokia во кој се гледаат два сензори за камера (двојната камера е многу модерна), Се чини дека ова ќе биде новата Nokia која ќе монтира камери со технологија Carl Zeiss, иако номенклатурите што би се однесувале на нив не се гледаат во ниту една. Јасно е дека она што го нуди сегашната Nokia е низа уреди со ниска и средна класа по конкурентни цени, и тие добро знаат дека логото на Nokia може да им помогне при продажбата во Европа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Андрес Казау dijo

    Најлошата Nokia во историјата онаа на фотографијата ... N8 стигна до преценет пазар ... Бавен мобилен телефон ... Со софтверски проблеми ... Единствената добра работа за уредот ... Камерата со 12 mpx .. .

бул (точно)