Ова би бил iPhone 8 ако им веруваме на најновите протекувања

Јаболко

El iPhone 8, што нема да биде презентирано до следниот септември, продолжува да дава многу за разговор и тоа е тоа истекувањето од Кина, се разбира, ни овозможи да го видиме наводниот дизајн што ќе го има новиот мобилен уред на Apple. На сликата што е на чело на овој напис, можете да уживате, иако мора да ви кажеме дека тоа не е ништо друго освен обичен рендер создаден од неколку шеми што ќе произлезе од една од фабриките на Фокскон.

Ова ново истекување ни овозможи да го видиме можниот дизајн на iPhone 8, кој е доста различен од сето она што го видовме досега, и што изненадува поради огромниот преден екран што го зафаќа и целиот преден дел.

И тоа е дека ако овој дизајн стане реалност, ќе најдеме а iPhone со скоро никакви предни рамки и со сензорот за отпечатоци вграден во екранот, нешто што досега ниту еден производител не се осмелил да го стори.

Јаболко

Ако внимателно ја разгледаме оваа слика, сомнежите ќе почнат да нè напаѓаат, а тоа е, на пример предната камера не можеме да ја најдеме никаде, за што сме убедени дека Apple нема да успее. Покрај тоа, чудната позиција на задната камера е многу впечатлива, колку и да не сакаме, нè наведува да се сомневаме во вистинитоста на ова протекување.

Како и да е, првите детали за дизајнот на iPhone 8 почнуваат да излегуваат на виделина. Сигурно во наредните недели и месеци ќе започнеме да знаеме попрецизни детали, но сликата што можеме да ја видиме денес ни овозможува да се зближуваме каков ќе биде следниот iPhone, кој во Купертино сигурно веќе е во напредна фаза на развој.

Дали мислите дека iPhone 8 што ќе се појави на пазарот ќе личи на протекување што ви го прикажуваме денес?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.