Ова може да биде Samsung Galaxy X, мобилен телефон на компанијата

Рендер на Samsung Galaxy X

слика: LetsGoDigital

Семејството Note на Samsung ќе има нов член оваа година. И не зборуваме за Samsung Galaxy Note 9, туку за првиот комерцијален смартфон на преклопување што компанијата ќе го презентира во текот на оваа 2018 година, Samsung Galaxy X. И бидејќи овој модел предизвикува многу curубопитност, некои напредуваа и покажаа како може да изгледа врз основа на патентите регистрирани неодамна од Азиецот.

Samsung работи со години на компјутер што може да се склопи и може да ја изненади пошироката јавност. На повеќе од еден саем за технологија беше можно да се видат концепти на екрани кои беа флексибилни листови што им овозможуваа да се прилагодат на секоја ситуација. И фокусирање на овие екрани, Samsung ќе го лансира Samsung Galaxy X оваа година.

Работа на механизмот на Samsung Galaxy X

слика: LetsGoDigital

Како што најави и самиот претседател на компанијата, тој на CES 2018 објави дека многу горливиот терминал ќе му припаѓа на семејството Ноут. И како такво ќе има S-Pen покажувач. Се разбира, со поинаков облик на фактор од оној на кој сме навикнати. Исто така, знаејќи дека терминалот може да има а 7,3-инчен дијагонален екран -Кога е целосно отворено-, повеќе од нормално е да сакате гулаб дупка во популарното семејство на phablet и не започнување на нов сет на тимови.

Од друга страна, друга од технологиите присутни оваа 2018 година, исто така, може да се појави во Samsung Galaxy X. Тоа е читач на отпечатоци вграден во екранот. Веќе беше коментирано дека многу од големите компании работеа напорно за да ја носат оваа локација на своите предводници. Се разбира, во Samsung Галакси S9 што ќе пристигне на крајот на февруари, ќе мора да се задоволиме со поудобна ситуација за корисникот, под сензорот на камерата.

Конечно, не сакаме да заборавиме што нè натера да ги пишуваме овие вести. И тоа е дизајнот во кој веќе ќе можете да уживате на врвот. На родот Се базира на еден од најновите патенти на Samsung - конкретно од 14 јуни 2017 година. Ние најдовме издолжен дизајн, со шарки во средината на пронајдокот, покрај тоа што има двоен екран. Очигледно, самиот претседател на Самсунг тврдеше дека постои една од компонентите на дизајнот што предизвикува проблеми. Seeе видиме дали ова ќе биде крајниот резултат на производот; ако пристигне за оваа 2018 година или ќе мора да почекаме до 2019 година за да видиме како работи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.