Ова е најголемата продавница Huawei во светот, инаугурирана во Мадрид

Пред неколку часа присуствувавме на важен меѓународен настан, сведоци сме на ексклузивната инаугурација на новата продавница што Huawei ја отвори во Мадрид Гран Виа, нервниот центар на главниот град на Шпанија каде се најважните театри и која ги поврзува двата дела на градот. Една од најфреквентните улици во шпанската престолнина и каде веќе имаа присуство и други технолошки фирми како „Самсунг“. За само неколку минути можеме да стигнеме и до Пуерта дел Сол, каде што Apple ја има својата референтна продавница во Шпанија. Откријте со нас како е отворена новата продавница Huawei среде Гран Виа и која се отвора за пошироката јавност на 6 јули во 10:00 часот, дали ќе ја пропуштите?

Новиот водечка продавница на Huawei, 1.100 квадратни метри и два спрата, Curубопитно е изненадувачки за неговата целосно застаклена фасада и во која доминира водениот топ што се однесува на различни производи од марката За време на презентацијата, Пабло Ванг, директорот на деловната единица на Хуавеи во Шпанија, јасно стави до знаење дека ова е начин да им се заблагодари на потрошувачите во Шпанија за целата доверба и благодарност што ја дадоа во брендот. И тоа е дека Huawei е позиционирана како водечка фирма во продажбата на паметни телефони во земјата.

Исто така, наоѓаме внимателен дизајн, големи изложувачи и пред се целосно видлив дел за поправки што нè остави шокирани на сите што поминавме. Несомнено, Huawei во Мадрид успеа да се лоцира во област низ која постојано минуваат и жителите на градот и помалку вообичаеното од него. Иднината на луѓето кои отворија уста и изгледаа занемена беше одличната продавница што Хуавеи штотуку ја отвори среде мадридската Гран Виа, и ние не ги обвинуваме нив, тоа е она што сите мислевме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.