Ова е техничкиот лист на Samsung Galaxy Note 9

На помалку од една недела пред официјално да се претстави овој нов модел на Samsung, на Карактеристиките и спецификациите на белешката 9 целосно протекоа. Веќе неколку недели ги гледаме гласините, протекувањето, фотографиите и другите детали за овој фаблет Самсунг, но сега можеме да кажеме дека станува збор за вистинско протекување на сите спецификации.

Неколку видеа и фотографии ги прикажаа деталите за овие тимови кои ќе пристигнат следниот четврток, 9 август во Newујорк, па затоа не е изненадувачки што повеќето од нив беа вистински, како што покажа ова последно истекување што доаѓа од Русија од задниот дел од полето каде можете да ги видите сите детали на уредот. 

Под овие редови ви оставаме онаа што е последна и Најоткривачката слика на „Забелешка 9“ која протече. Во него може да се види дека уредот ќе додаде 6.4-инчен AMOLED екран со QHD + резолуција, покрај две камери на задната страна со променлива решетка од 12 мегапиксели + 12 мегапиксели, предна 8 MP, s-Pen со повеќе функции, итн:

Од сите детали што се откриени на фотографијата, еден од најважните моменти е дека S-Pen додава „со далечински управувач“, па се сомневаме дека може да се користи за фотографирање од далеку со новиот Note 9 како ослободување на блендата копче. Останува малку за тој да биде официјално претставен и ние навистина ги знаеме сите детали на овој уред за кој се претпоставува дека има важна презентација со добар број акредитирани медиуми во градот што никогаш не спие. Seeе видиме дали Јужнокорејците успеаја да заштедат некои изненадувања за овој Galaxy Note 9 или веќе го видовме сето тоа во претходните недели ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.