Ова се паметните телефони на Motorola кои ќе добијат Android 7.0 Nougat

Моторола

Вечна дискусија со секоја нова верзија на Android. Контроверзноста виси повеќе од производителите, многумина не сакаат да го добијат новото ажурирање на Android 7.0, некои се откажуваат од развојот на своите уреди за само две години (како што е Сони), сепак, Motorola останува на дното на топот со своите скоро чисти верзии на Android и најавува огромна листа на уреди што ќе го добијат следното ажурирање. Ако сакате да знаете кои уреди на Motorola ќе го добијат ажурирањето на Android 7.0 Nougat, ние ви го донесовме списокот, побарајте го вашиот. Ако вашиот уред не е на списокот, можете да заборавите на новата верзија на Android.

Да бидам искрен, можеби ни се чини помалку уреди отколку што треба, но реалноста е јасна, „Моторола“ генерално ги ажурира уредите во многу поширок опсег од другите компании. Во моментов тоа ќе биде танц на декларации помеѓу компаниите што ветуваат ажурирања и оние што не пристигнуваат.

Список на мобилни телефони на Motorola кои можат да се надградат на Android 7.0

• Moto G (4-ти генерација)
• Moto G Plus (4-ти генерација)
• Moto G Play (4-ти генерација)
• Moto X Pure Edition (3-ти генерација)
• Мото Х стил
• Moto X Play
• Moto X Force
• Droid Turbo 2
• Droid Maxx 2
• Мото З.
• Moto Z Droid
• Moto Z Force Droid
• Moto Z Play
• Moto Z Play Droid
• Nexus 6

На списокот можеме да најдеме уреди како што е Nexus 6, кој иако е вистина е од 2014 годинаНе треба да го сфаќаме ниту како вистински бум, се сеќаваме дека Apple во моментов го ажурира iPhone 5 со најновата верзија на iOS, зборуваме за уред од 2012 година. Сепак, секогаш ќе се појавуваат loversубители на старото, кои нема да ги ажурираат своите уреди од страв од губење на перформансите, иако безбедносните последици можат да бидат катастрофални.

Се надеваме дека имате уред со Motorola кој може да пристапи до ажурирањето, што ќе се случи подоцна овој месец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.