Ова се часови за преземање на iOS 10 во зависност од тоа каде живеете

Јаболко

Денес е денот избран од Apple за лансирање, после неколку месеци бета верзии, како јавни, така и за програмери, финалната верзија на iOS 10. Оваа верзија ни нуди голем број нови функции во споредба со претходната верзија, iOS 9, особено во естетскиот дел, каде известувањата се прикажани на подетален начин и со повеќе опции.

Но, исто така, друга новина што iOS 10 исто така ќе ни ја донесе е ремоделирање на апликацијата за пораки, со која ќе одиме да може да испраќа GIF, лепенки (достапно преку App Store бесплатно и за плаќање), покрај тоа што ќе можеме да ги украсуваме нашите фотографии со подвижни налепници.

Серверите на Apple ќе започнат да ја објавуваат оваа нова надградба од 19:XNUMX часот по шпанско време, во кое време сите корисници ќе започнат да бараат ажурирања на своите уреди за да започнат да уживаат во овие вести. Но, ако не живеете во Шпанија, тогаш Ние ви ги покажуваме распоредите на земјите во кои се зборува шпански, од каде што исто така нè читаат и дека исто така можат да преземаат iOS 10 од одреденото време:

 • Мексико: 12 ч.
 • Перу: 12 часа.
 • Колумбија: 12 часа.
 • Чиле: 14 часа.
 • Аргентина: 14 часа.

Официјалното лансирање од серверите во Сан Франциско е 10 наутро, па доколку живеете на западниот брег на САД од 10 наутро, можете да започнете да го барате ова ажурирање. Ако сè уште имате какви било прашања за тоа како да ажурирате за да не изгубите датотеки, слики или видеа на вашиот уред, можете да ја проследите статијата што ја напишав во iPhone News во која ви покажувам Како можеме да го подготвиме нашиот iPhone за iOS 10.

Откако ги тестирав сите бета-верзии на програмата за развивачи, морам да признаам дека немав најмал проблем од ден на ден. Сепак, многу корисници велат дека последната бета верзија „Златен мајстор“, лансирана минатата недела, троши вишок батерија. Проблемот може да се должи на апликациите Тие сè уште не се оптимизирани на новата верзија на iOS 0 што промени нешто во развојот на бета-верзиите.

Веројатно, овој проблем ќе биде решен со објавувањето на iOS 10, иако не би било прв пат верзијата Golden Master да биде последната верзија што ќе стигне до корисниците. Ако не сакате да имате проблеми со работата со вашиот уред, најдобро што можете да направите е да почекате до утре, кога корисниците кои ја инсталирале оваа најнова верзија, пријавиле постоење или не на проблем. Покрај тоа, серверите повеќе нема да бидат заситени како во првите часови и преземањето на iOS 10 ќе трае многу помалку отколку од 19:XNUMX часот по шпанско време.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хавиер Хусеби dijo

  Денешниот ден излегува

 2.   Режим Мартинез Палензуела САбино dijo

  Веќе го имам !!!!