Ова се 14-те смартфони на Xiaomi кои ќе добијат Android 7.0

Xiaomi

Веќе има многу производители кои започнаа да ги ажурираат своите мобилни уреди на нови Андроид 7, но досега Xiaomi официјално немаше изразено непријатност кај зголемениот број на корисници кои имаат терминал од кинескиот производител. Сепак, во последните часови конечно ја знаеме листата од 14 паметни телефони што ќе ја добијат новата верзија на оперативниот систем Гугл.

Да, засега Xiaomi не даде датум за пристигнување на Android 7 на неговите терминали со кои треба да претпоставиме дека прво мора да почекаме да ја добиеме новата верзија на MIUI како и обично.

Андроид 7 Xiaomi

Подолу ви ги покажуваме сите Мобилните уреди Xiaomi да се ажурираат на новата верзија на Android, одвојувајќи ги оние што ќе добијат Android 7.0 и Android 7.1;

Андроид 7.0

 • Xiaomi MiMax
 • Xiaomi Mi 5
 • Xiaomi Mi 5s
 • Xiaomi Mi 5s Plus
 • Xiaomi Mi 4c
 • Xiaomi Mi 4s
 • Xiaomi Mi Забелешка
 • Xiaomi My Note 2
 • Xiaomi Mi Mix
 • Xiaomi MiNote 4X

Андроид 7.1

 • Xiaomi Mi 6
 • Xiaomi Mi Max 2
 • Xiaomi Mi 5c
 • Xiaomi Mi 4x

Од целата листа впечатливо е отсуството на оригиналниот Redmi Note 4, кој за момент нема да добие Android 7, иако се плашиме дека не треба да исклучиме дека може да го добие во не толку далечна иднина. Необично е да се види Mi Note дека доколку ја добие новата верзија на оперативниот систем на Google наспроти сите шанси.

Дали ви недостасува или имате оставено некој терминал од списокот што Xiaomi го понуди на уредите што ќе добијат Android 7 во наредните недели?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ismael dijo

  Ми направи неверојатна милост да знам дека мојот мобилен телефон (Xiaomi Note 4) нема да се ажурира на Android 7. Тој и основниот тип на уреди: Redmi 4 и слично. Остави ги? ...

 2.   Јавитсусан dijo

  NA ...
  Ајде да видиме ... Имам Mi5 и MIUI 8.2.2 околу 2 или 3 месеци и андроидот е веќе 7.0 ...

бул (точно)