Овој патент ни покажува како ќе работи очекуваниот Samsung Galaxy X

галаксија x

Многу се месеци кои, практично насекаде, не бомбардираат со информации, слики и секакви детали каде можеме да видиме како ќе функционира т.н. како нов преклопен паметен телефон Самсунг. Се чини дека и покрај сите овие информации, сега е кога можеме да зборуваме за нешто малку повеќе опипливо благодарение на патентот што ни покажува како ќе работи овој нов телефон.

Како преглед, кажете ви дека овој патент и е доделен на корејската компанија на 2 мај, затоа, и покрај фактот што многу извори тврдат дека имаат привилегирани информации, вистината е дека, како што често се случува, не можеме да гарантираме ништо 100%. Далеку од сето ова, вистината е дека знаеме дека Самсунг работи на нов терминал од овие карактеристики, кој, врз основа на откриените слики, сигурно ќе ве изненади.

Новиот Samsung Galaxy X може да се преклопи на три дела и не само на два дела како што се шпекулираше досега

Како што се шпекулираше досега, новиот Samsung Galaxy X би бил терминал чија главна и највпечатлива карактеристика ќе биде тоа што може да се преклопи на половина. Сега, како што се појавуваат на сликите што ни ги остава овој патент, зборуваме за терминал што конечно може да се преклопи на три дела. Во овој момент да ве потсетам дека, и покрај фактот дека постои патент, тоа не значи дека Самсунг работи на развој и производство на овој уред бидејќи не би бил прв пат, и покрај патентот, овие уреди конечно не пристигнуваат до производство.

Дури и да биде така, и за да не разочараме никого, вистина е дека овој патент ни става јасно едно нешто, а тоа е дека, и покрај големите технички потешкотии што може да ги претстави терминал како овој, патентот јасно кажува дека Samsung е заинтересиран за овој нов концепт на мобилен уред, толку многу што да се започне истражување на неговите можности, па дури и да се работи на првите прототипови. Без понатамошно разгледување, ајде внимателно да ја разгледаме идејата што Samsung ја има за ваков уред:

Се расплетува Samsung

Како што можете да видите на оваа прва слика, Samsung Galaxy X ќе биде претставен како и секој друг паметен телефон што можеме да го најдеме денес на пазарот.

галаксија x свиткана половина

Главната особеност што дизајнот на овој уред ќе ја претстави ќе биде тоа што може да се преклопи точно на половина.

галаксија x два екрани

Благодарение на фактот што може да се преклопи точно на средината на својот екран, ова ќе им овозможи на корисниците да работат со поделена конфигурација на екранот така што апликацијата може да зафаќа половина од екранот, оставајќи го преостанатиот дел од него други видови задачи.

галаксија x полна

Како што може да се види на оваа слика, иако можете да го преклопите екранот, тоа не значи дека предметната апликација е претставена само на половина екран, но исто така можете да ја користите конфигурацијата на еден екран и да продолжите да го гледате истиот екран. .

галаксија x медиум

Откако ќе одлучите да ја завршите работата на конфигурацијата на еден или два екрани, можете целосно да го затворите уредот на половина како да е паричник.

затворена галаксија x

Целосно затворена, ќе остане целосно чиста структура, заштитена од можни удари.

галаксија x тројно

Патентот покажува можност за уред што може да се преклопи на три. Сосема невиден дизајн за кој никогаш порано не можевме да зборуваме и претставува интересно решение за одредени корисници.

галаксија x тројно затворено

Како што можете да видите на сликата што се наоѓа веднаш над овие линии, и покрај неговиот комплексен дизајн, телефонот исто така може да се преклопи, што резултира во многу интересна полирана и едноставна површина.

галаксија x трето

Благодарение на овој начин на преклопување, можеме да го користиме нашиот уред гледајќи само третина од екранот, нешто што може да биде многу интересно, на пример, кога мора да обрнеме внимание на некој вид известување или порака на многу удобен и особено брз начин .

галаксија x вертикала

Овој дизајн исто така ќе му овозможи на корисникот да го користи со два од трите дела, правејќи го терминалот да изгледа како да е прикачен на некој вид вертикална основа.

галаксија x пирамида

Можете исто така да преклопите во триаголна форма за да прикажете само еден дел од екранот во исправена положба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.