Pokémon Go ќе се ажурира со Alolan Pokémon

Следното големо ажурирање на популарната игра за паметни телефони Pokémon Go ќе го додаде Alola Pokémon ова лето. Niantic го испланираше и официјално го објави ова ажурирање за спроведување на егзотични ликови од тропскиот регион Алола.

Нема официјално утврден датум за ова ново ажурирање, но се надеваме дека нема да трае премногу долго кога тие веќе официјално го објавија. Исто така се очекува да пристигне за iOS и Android уреди истовремено.

Оди Покемон

Алола првпат беше прикажана во 2016 година

Архипелаг Алола За прв пат беше лансиран во 2016 година со Покемон Сонце и Покемон Месечина. Самиот Niantic издаде соопштение за да го објави лансирањето на овие „нови“ покемони ова лето:

Доаѓаат тропски денови! Без разлика дали вашата прогноза е дожд или сјај, ние славиме низ целиот свет со некои специјални покемони од тропскиот регион Алола во Покемон ГО. Подгответе се да запознаете некои од покемоните првично откриени во регионот Канто сега во нивните форми Алола!

Ова се Покемони кои веќе ги знаеме, но со некои еволуции или различен аспект од оној што обично го знаеме за нив. Секако дека Оваа нова верзија ќе ги возбуди редовните играчи на Покемон Гоу, бидејќи секогаш е важно да се додадат подобрувања и новости во играта. До денес, играта за паметни телефони сè уште има голем број играчи, не на ниво на моментот на нејзино лансирање, но навистина одржува добар број на ловци на покемони.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.