„Покемон Го“ ќе вклучува 100 нови суштества во декември

Оди Покемон

Неодамна Ditto, најнеобичниот Покемон од првата сага, конечно пристигна во Pokémon GO. Но, време беше да ја разгледаме најпопуларната игра за мобилни телефони во последниве години, Niantic започна со работа и објави дека околу сто нови суштества ќе пристигнат во ажурирањето на играта во декември. Не знаеме колку реалност или мистерија има во овие нови индикации, она што го имаме јасно е дека може да биде здив на свеж воздух за видео игра со проширена реалност која изгледа „повеќе мртва отколку жива“, а тоа е бесот за Покемон Го остави зад себе, далеку зад себе.

Повеќе ако е можно сега кога го знаеме тоа Покемон Сонцето и Месечината бележат вистински успех во продажбата, катапултирачка продажба на системот Nintendo 361DS за 3%. Дефинитивно, немаме прецизни податоци за 100-те нови покемони што Niantic ќе го вклучи во овој втор круг на суштества, иако замислуваме дека ќе почнат да се појавуваат модели од втора генерација, бидејќи огромното мнозинство од оние што се гледаат досега се од првата генерација.

Покрај тоа, гласините сугерираат дека тие конечно би вклучиле битки помеѓу вистински играчи, сепак, ова се чини многу покомплицирано, бидејќи тоа би бил аспект што навистина би го отежнувало продавањето на вообичаени игри или барем ќе го направи значајна конкуренција.

На кратко, останува уште малку за Niantic постепено да го зголемува бројот на достапни покемони во Pokémon Go, нешто што веќе го вети во своето време, но се чини дека тоа е прилично доцна, да бидам искрен, Покемон Гоу веќе ги нема механизмите порано, модата неповратно помина, така што корисниците најзаробени во светот на овие специјални суштества ќе мора да се задоволат со ова ажурирање. Ништо како нашите стари Game Boy и Pokémon Red.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.