Откриени целосните спецификации на Samsung Galaxy S8 +

Галакси S8

Овој мобилен светски конгрес 2017 година ќе биде доста различен за немање лансирање на еден од најважните телефони со Android во последните години, Samsung Galaxy S8. Интересот за овој телефон продолжува да расте, иако Samsung ќе остави прозорец за другите, како LG G6 и Huawei P10, можат да го направат првиот удар.

За да се намали интересот за тие два телефони, денес е откриено кои се целосните спецификации на Samsung Galaxy S8 +, терминал што ќе го насочи интересот на милиони корисници кои очекуваат еден „цел екран“ или „без рамки“. Додека чекаме официјални слики од самата корејска марка, сега го имаме неговиот хардвер.

Beе биде месец март, Самсунг избра да ги претстави Galaxy S8 и Galaxy S8 +. Логото на Galaxy S8 + се појави пред неколку дена на веб-страницата Samsung India и благодарение на Денешното откритие од Еван Блас, имаме потврди за спецификациите дадени во претходните гласини и протекување.

Се прикажува Samsung Galaxy S8 + со употреба на a 6,2-инчен Quad HD + дисплеј (2560 x 1440) Супер АМОЛЕД. Потврдени се 12-мегапикселна «Dual Pixel» камера на задната страна, нејзината предна камера од 8 мегапиксели, IP68 сертификација за вода и прашина и други детали што ги покажуваме во списокот на спецификации:

 • 6,2 ″ Quad HD + (2560 x 1440) закривен Super AMOLED дисплеј
 • Чип Qualcomm Snapdragon 835 / осум-јадрен Samsung Exynos 9 Series 8895
 • 4 GB RAM меморија, 64 GB внатрешна меморија што може да се прошири со microSD
 • Андроид 7.0 Нугат
 • Двојна СМС
 • Задна камера со двоен пиксел од 12MP со LED блиц, бленда f / 1.7
 • Предна камера од 8 MP со бленда f / 1.7
 • 3,5 мм аудио приклучок
 • Сензор за отчукување на срцето, сензор за отпечатоци, скенер за ирис, барометар
 • Отпорност на вода и прашина со IP68
 • 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.2 LE, GPS со GLONASS, USB 2.0, NFC
 • 3.500 mAh батерија со брзо полнење и жично и безжично

Двата Galaxy S8 и Galaxy S8 + ќе бидат Објавен на 29 март на настан во Newујорк. Galaxy S8 со 5,8-инчен екран ќе чини 799 евра, додека Galaxy S8 + 899 евра. Тие ќе бидат ставени на продажба на 21 април.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)