Панасоник има и паметен звучник со „Асистент на Google“

Паметен звучник Panasonic SC-GA10

Поврзаните и паметни домови се цел на денот. Во случај на паметни звучници, првиот потег го направи Амазон со својот Amazon Echo и виртуелниот асистент Алекса. Сепак, неговото проширување надвор од САД се одложува повеќе од вообичаено и сега ќе има тешко време да се натпреварува со другите производители. Последниот што се приклучи беше Panasonic со својот модел SC-GA10.

Овој звучник во форма на облик е паметен. Тоа е уште еден модел што е презентиран за време на ИФА и што се додава на тоа Облогот на Сони. Сега, како што ви рековме, формите на овој звучник се поконзервативни. Иако не е помалку привлечно за тоа, напротив.

Паметен звучник Panasonic SC-GA10

Има Bluetooth врска, како и a Џек 3,5 mm влез. Тоа е, ќе можете да поврзете кој било извор на звук што ќе ви падне на ум. Во меѓувреме, за да го контролираме ќе имаме две опции: користете контроли на допир на горниот дел или користете ја апликацијата што Panasonic ќе ја дистрибуира кога ќе биде лансирана на пазарот. Panasonic SC-GA10.

Исто така, оваа апликација не само што ќе ни помогне да го зголемиме / намалиме волуменот или да го конфигурираме, туку исто така овој Panasonic SC-GA10 може да работи со повеќе единици. Затоа, звукот може да се дистрибуира од една во друга просторија со едноставно притискање на мобилниот екран или таблета.

Што се однесува до повеќе техничкиот дел на звукот, овој паметен звучник со „Гугл асистент“ има два 20-милиметарски високотонци и 8-милиметарски вуфер. Покрај тоа, производителот се повикува на тоа дека тие ќе ги покриваат потребите на јавноста, бидејќи може да понуди опкружувачки звук од 180 степени. Како сето ова да не е доволно, Panasonic SC-GA10 е компатибилен со услугите стриминг како Spotify меѓу другите, покрај тоа што може да работи паралелно со Google Chromecast.

Говорникот ќе пристигне на почетокот на следната 2018 година. Можете да го добиете тука две нијанси: бела или црна. Сепак, за момент неговата продажна цена не е надмината.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.