Возењето во тунелската мрежа на Досадната компанија ќе чини еден долар

Досадни друштва

Илон Маск има многу луди проекти на своите раце, иако има еден што привлекува големо внимание. Ова е тунелската мрежа што ја подготвува заедно со The Boring Company. Проект кој веќе се движи напред, бидејќи првиот тест тунел во Лос Анџелес веќе ги прави првите патувања. Плановите на компанијата се да се создаде мрежа на тунели под градот, за да се олесни превозот.

Оваа мрежа ќе има за главна цел движење на луѓе, а не на возила, што беше првичен план на компанијата „Досадната компанија“. Но, ова конечно го потврди Илон Маск. Покрај тоа, тој даде повеќе информации за плановите на компанијата.

Највпечатливо е што наоѓаме два модели на транспорт во оваа мрежа на тунели. Од една страна имаме јамката, наменета за градот и чија брзина достигнува 240 км / ч. Од друга страна е Hyperloop кој може да достигне брзина од 1.100 km / h. Во овој случај дизајниран да ги поврзе градовите.

Тунелот на Досадната компанија

Поевтина цена од приградската транспортна мрежа на американскиот град. Покрај тоа, Досадната компанија ветува предности како што е пристигнување порано до целната точка или близина на постојки. Бидејќи ќе има поголем број станици. Така ќе биде полесно да стигнете до вашата крајна дестинација.

 

Ова се амбициозни планови, иако во моментов не е јасна одржливоста на проектот, бидејќи ветува дека ќе биде скап. Но, ќе мора да видиме што ни подготвија Илон Маск и The Boring Company. Затоа што сме навикнати на изненадувања.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.