Со кој трик можам да снимам повеќе врски од веб-страница?

 

фаќање врски од веб-страница 01

За да снимите врска што е вметната во веб-страница, треба самои изберете го за да го отворите во нов таб на прелистувачот или едноставно, користете го трикот што го нуди контекстуалното мени на покажувачот на глувчето.

Со други зборови, ако избереме врска или врска со десното копче на глувчето, треба едноставно да ја користиме опцијата што вели „Копирајте ја URL-адресата»Така што е заробено во компјутерската меморија. Ако ова е лесно да се направи за една единствена хиперврска Кои трикови ги прифативте за да фатите 100 врски во еден момент? Би било потполно недопустливо да треба да се изведе трик за фаќање единствена врска за голем број од нив, бидејќи едноставно ќе губиме важно време во нашата работа. Поради оваа причина, подолу ќе го споменеме наједноставниот начин што постои за да се фатат овие врски, без да се користи каков било вид апликација од трета страна.

Трик за снимање на бесконечност на врски вградени на веб-страница

Всушност, трикот на кој се повикуваме во моментот се заснова на „кодирање на страница«; ќе дадеме мал пример, така што сè е многу илустративно.

фаќање врски од веб-страница 02

На врвот можете да му се восхитувате на голем број врски (тие се во сина боја) вградени под одредено име. За избегнувајте да направите независен избор на секој од нив, Треба да кликнеме само со десното копче на глувчето и потоа да ја избереме опцијата што вели „видете кодирање на страница".

фаќање врски од веб-страница 03

 

Веб-страницата ќе го промени својот изглед, каде што ќе се восхитуваме на голем број HTML, CSS, PHP елементи и многу повеќе. Овие информации треба да ги користиме само креативно за да фаќање до врски на веб-страници. Трикот е да го изберете регионот каде што се врските и потоа да ги користите копчињата CTRL + C, така што тие ќе бидат копирани во меморијата на компјутерот.

фаќање врски од веб-страница 04

Сега, ако овие врски припаѓаат на елемент за преземање (фотографија, видео, песни или кој било друг сличен), треба да го залепиме изборот што претходно го копиравме во менаџерот за преземање, да се биде добра идеја за овој jDownloader или Mipony, кои имаат можност да преземете „во серија“ сè што сме вметнале во неговиот интерфејс.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.