Покрај iPhone, обновен е и iPad

Во овој случај, луѓето од Купертино не направија никаков главен момент за лансирање на нивните уреди и не се чинеше ниту потребно, но заедницата на корисници на Apple беше со мувата зад увото со можност за гледање на нов iPad со помалку рамки и повеќе екран. На крајот, тоа не беше случај и „Епл“ лансираше „Ајпад“ без името „Воздух“ да биде влезен модел, со цена нешто пониска од 9,7-инчниот „Ајпад про“, но очигледно со пониски карактеристики. Покрај оваа новина, iPad mini 2 е отстранет од каталогот на достапни производи ...

Apple е јасен во врска со тоа, без потреба да се направи официјална презентација, новите уреди добиваат добар дел од вниманието на медиумите и тоа е што тие обично не прават многу презентации годишно и овој пат се чинеше така, но потоа не беше Во секој случај, веста што сакаме да ја споделиме со вас е за новите iPad-а на Apple, оние што го изгубија „презимето“ Air, и оние што се моментално со осамениот iPad mini 4, моделите за влез во овие iPad.

Вистината е дека промената на процесорот достигна iPad и во овој случај Зборуваме за А9, покрај ова новиот iPad е малку подебел од претходниот iPad Air, но тоа не значи дека губи преносливост бидејќи се само неколку грама повеќе, покрај ова имаме и навистина интересна цена за влезниот модел 399 евра за моделот со 32 GB меморија за WiFi. Во случај на врвен модел, тој е 128 GB и одиме за 10о евра погоре, оставајќи ја цената на 499 евра. Ако погледнете модели со Cellular имаме дека моделот од 32 GB чини 599 евра, а моделот од 659 GB 128 евра.

Во случај на iPad mini остануваме без најевтиниот модел што компанијата го имаше, iPad mini 2. Во овој случај iPad mini 4 е влезен модел и има цена од 479 евра за моделот WiFi од 128 GB или де 629 евра за моделот со ист капацитет, но со WiFi + Cellular. Во оваа смисла, крајната цена на уредот е под влијание на промената, бидејќи порано можевме да имаме iPad mini 2 за многу помалку пари, но очигледно mini4 е многу подобар во однос на перформансите.

Како и да е, промените ќе им се допаднат на некои, а не толку на другите, но на крајот се чини дека промената е добра воопшто и Apple сега треба да го сврти своето внимание кон Macs, тоа ги остави прилично, но се надевам дека ова ќе се промени во наредните месеци.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.