Поминете филм на Ноќта на вештерките со најстрашните игри

Ноќта на вештерките 2015 mvj

Ноќта на мртвите веќе е тука и внатре Mundivgames Не можеме да смислиме подобар начин да го прославиме овој празник направен во САД отколку да се забавуваме Ноќ на вештерките со некои игри до најдобрите хорор наслови што ги имаме на располагање за тековните системи на видео игри, иако секако, нема да заборавиме да ги оттргнеме старите, но сепак свежи трупови на класиците.

Ако е меѓу плановите на вашата ноќ на Ноќ на вештерките Тоа вклучува поминување на неколку часа напнатост пред екранот -и ако е во компанија, многу подобро-, заземе место и добро ги забележуваме препораките што ви ги донесуваме подолу. Не плашете се, тука нема трик, само преживеани од обемот и 'рбетот.

умирањето светлината
(PlayStation 4, Xbox One, компјутер)

Ако ти се допадна Dead Island, неговите креатори се вратија со друг предлог за уништување на зомби многу во духот на тој наслов: умирањето светлината Ни предлага да преживееме во опширно сценарио полно со заразени луѓе кои сакаат да ги потонат нашите заби, каде што ќе треба да направиме свои оружја и алатки за да можеме да преживееме и да избегаме од биолошката катастрофа.

 

Soma
(PlayStation 4, компјутер)

Игри со триење, автори на сагите Пенумбра y Амнезија, уште еднаш тие го обележаа хоророт за опстанок на ордаго. Soma е напната авантура под морските длабочини што нè сместува во катастрофална иднина каде што објектите Патос-II тие имаа важна улога. Машините во објектите ќе започнат да развиваат човечка свест и ова ќе биде само еден од предизвиците со кои ќе се соочиме.

 

До Зора
(Плејстејшн 4)

Кабина во шумата изолирана во снегот, опасност од опасност, неочекувана смрт и протагонисти чии животи висат на конец. Тие изгледаат како типични состојки на класичен хорор филм од пред неколку децении, и на некој начин, До Зора Тоа е величествена почит кон тие филмови - со сцена проследена до други погледи во одредено дело на Вес Крејвен - но тоа е подобра видео игра: донесувањето одлуки ќе влијае на развојот на самата приказна и секој чекор што ќе го направите напред може биде крај неочекуван. До Зора е едно од изненадувањата за оваа година за PlayStation 4, и неговиот успех е таков што веќе има ново издание во развој и со кое ќе биде компатибилно PlayStation VR.

 

Холат
(PC)

Холат е видео игра базирана на страшното Инцидент со Дјатлов. Во 1959 година, девет млади руски студенти исчезнаа во т.н. планина на смртта а нивните тела подоцна беа пронајдени во чудни околности: нивните шатори беа искинати одвнатре, како да се обидуваа очајно да избегаат од нешто и беа пронајдени мртви во околината на малиот камп, некои без засолниште, претставувајќи чудно рани хируршки, и што е највознемирувачко, нивните тела даваа зрачење. Локалното население беше многу јасно дека ова место е место за избегнување и гледањето на светлосни појави е вообичаено во областа. Што се случи таму горе? Холат Тој ни предлага да поминеме низ тие места на студен кошмар собирајќи белешки за да разјасниме што можеше да се случи со жртвите на оваа сè уште нерешена мистерија и го има гласот на актерот Шон Бин како наратор.

 

Resident Evil HD Remaster
(Компјутер, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360)

Овој преглед на класиката Resident Evil 1996 година е пример за тоа како треба да се направи римејк. Фиксни камери, рендерирани сценарија, рафиниран визуелен дел, загатки, суштества од ноќна мора и прилагодена тешкотија се состојките на овој Resident Evil HD Remaster, што пред неколку генерации беше еден од најмоќните ексклузивци на неразбраниот Игра Коцка -ако подоцна се преобрази во Wii-. Тоа е совршен повод да се приближите до сагата Resident Evil или да се сеќавам на одлични моменти со она што, за многумина, е најдобрата игра во зомби сагата на Capcom.

 

Откривања на жителите на злото 2
(Компјутер, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360)

Продолжуваме со Resident Evil и овој пат на ред е Откровенија 2, наслов каде контролираме класични карактери како Клер редфилд o Бери Бартон. Програмата предлага мешавина од плаши, загатки и акција и е најзабавна. Првично беше објавен во епизоден формат и преку дигитален, но во моментов можете да ја купите целата игра во физичко издание со додатоци и по прилично конкурентна цена.

 

Проект Zero V: Maiden of Black Water
(Wii U)

Сагата Проект нула -o Фатална рамка во земјата на чичко Сем- продолжува да се обложува на застрашувачкиот свет на духови и употребата на сега класичната камера што ни овозможува да се бориме против овие ентитети. Можностите на командата на Wii У Таа одговара на играта како ракавица и покрај тоа што не е најдобрата титула во оваа сага - сите продолжуваме да размислуваме Crimson пеперутка како најнезаборавно-, тоа е високо препорачана опција за бездушните Wii У, што не е многу раскошно во програмите од ваков тип - таму го имаме првиот Резиденти на злото Откровенија o ZombiU, која годинава стигна до другите платформи.

 

Пет ноќи на Фреди 4
(PC)

Сигурно многумина од вас веќе го знаат преживувањето со овој клик и точка. Пет ноќи кај Фреди ни предлага да преживееме во средина каде што аниматронските роботи не се толку невини како што изгледаат априори. Класик кој веќе е во четвртата рата и тоа е една од хорор игрите што е најбесна кај младата публика.

 

Други препораки

Identител-зло-6-Капком

Не можеме да занемариме наслови на сегашната генерација, како што е застрашувачката надживее, реместеринг на Последниот од нас или величествениот Alien: Изолација, три игри со несомнен квалитет. Но, ако сте малку носталгични и сте во ретро, ​​ние исто така имаме неколку програми што ви препорачуваме да ги погледнете и кои покриваат различни платформи: Echo Night: Beyond, Obcure, Resident Evil 2, Resident Evil Zero, Resident Evil 4, Project Zero 2: Crimson Butterfly, оригиналната трилогија на Тивок рид, вечна темнина, пеколен ден, мртов простор, нешто, куон, ладен страв, правило на розата, саат-кула 3, длабок страв, земја на гони, непријател нула o Сам во темница: Новиот Најтмар.

Се надеваме дека нашите препораки се многу привлечни за вас и ви посакуваме, од Mundivgames, среќен и застрашувачки Ноќ на вештерките.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.