Поправениот Samsung Galaxy Note 7 би започнал со продажба во јуни

Samsung

Се соочуваме со вести што ги коментираме подолго време и повеќе по самиот Јужна Кореја официјално комуницираат дека милиони уреди што ги имаат во своите бродови уште еднаш ќе циркулираат низ рацете на корисниците кои сакаат да купат целосно поправена белешка 7. Во оваа смисла, ни се чини добра работа бидејќи имаше неколку проблеми што може да го предизвикаат Samsung доколку не добие пазар за овие уреди, вклучително и некои еколошки, но сега е познато дека компанијата ќе започне со продажба на овие целосно поправени уреди во јуни.

Според она што ни го велат некои извори блиски до компанијата, почетокот на продажбата во јуни би започнал во Јужна Кореја и не е познато дали на крајот ќе се прошири и во останатите земји, но она што изгледа сигурно е дека САД ќе нема да продаде овој Samsung Galaxy Note што ќе додаде помала батерија и 250 долари надвор од цената. Замислуваме дека овој попуст ќе биде на почетната вредност на Note 7, бидејќи во моментот нема специфични податоци за цената, но се проценува дека тој би чинел околу 620 долари.

Без сомнение, се соочуваме со малку iousубопитна вест ако го земеме предвид тоа лансирањето или презентацијата на новиот Samsung Galaxy Note 8 е исто така прилично близу. Со ова сакаме да мислиме дека е многу можно новиот Galaxy Note 8 да биде објавен малку порано на пазарот и корисниците од корејската земја да не мора да избираат помеѓу новиот модел или обновениот Note 7 со вкусна цена попуст Seeе видиме што е вистина во сето ова и ако конечно двете белешки, обновените 7 и 8 пристигнат една по друга.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.