Поставката на NVIDIA за гејмерите е 65-инчен монитор со 4k резолуција и брзина на освежување од 120Hz

Во текот на оваа недела, долго ќе зборуваме за CES, најголемиот саем за потрошувачка технологија што се одржува во Лас Вегас и кој во текот на првите денови не ги покажува обложувалниците на главните производители во секторот за забава. Во последниве години, NVIDIA стана сериозна закана и за Intel и AMD во делот за графики, што ги принуди двете компании да се здружат за да започнат решение со добри придобивки по разумни цени. Но, тоа не е проблемот. NVIDIA штотуку претстави монитор на CES за да можат гејмерите да уживаат во своите игри во целост.

NVIDIA влезе прво во формат на монитори насочени кон многу специфична публика од рацете на главните производители на монитори на пазарот и ни нуди екран на Резолуција од 65 инчи 4K, HDR, стапка на освежување 120Hz и латентност помала од 1 милисекунда. Покрај тоа, и ако тоа не беше доволно, тој е компатибилен со Android TV, така што ќе можеме да го користиме и како мултимедијален центар и да уживаме во нашата омилена серија на Netflix, Amazon Prime Video, HBO, целата содржина што сме ја зачувале на нашиот компјутер НАС преку Плекс или Коди без никаков проблем.

Како тоа да не е доволно, мониторот NVIDIA е компатибилен со „Помошникот на Google“, така што ќе можеме удобно да го користиме преку говорни контроли. NVIDIA соработуваше со Asus, Acer и HP за да го спроведе овој спектакуларен монитор, кој исто така ни нуди 1.000 гранки осветленост и поддршка за опсегот на бои DCI-P3. Повторно, и бидејќи за жал стана вообичаена, компанијата NVIDIA не ја откри цената што ќе ја има овој монитор или кога ќе се појави на пазарот. Во меѓувреме, можеме да започнеме да размислуваме каде ќе го ставиме овој спектакуларен монитор, ако планиравме да го обновиме оној што го имаме во моментов.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.