3 GB RAM меморија на iPhone 7 Plus е потврдена

iphone-7-plus-4-gm-ram

Деновите пред претставувањето на iPhone 7 и iPhone 7 Plus беа преполнети со гласини за тоа како би изгледал естетски и што ќе најдеме внатре. Најновите гласини сугерираат дека моделот Плус ќе биде управуван од 3 GB RAM меморија, нешто што не можевме да го потврдиме за време на последниот главен одржан вчера во Сан Франциско и во кој Apple ги претстави новите iPhone 7 и 7 Plus со него Apple Watch серија 2 и Безжични слушалки AirPods. Логично, сè додека момците од Geekbench не ја поминаа својата апликација преку уредот, не успеавме со сигурност да провериме дали навистина станува збор за модел Plus, тој имаше 2 или 3 GB RAM меморија.

Гласините конечно се потврдија. Главната причина што моделот Плус интегрира 1 GB повеќе RAM меморија е наменета бидете во можност да извршите повеќе од една милијарда операции што ги правите секогаш кога ќе фатите со новата двојна камера. Овој процес се прави за само 25 милисекунди благодарение на овој дополнителен GB што Apple го додаде на терминалот.

Плус новиот процесор A10 Fusion буквално ги чисти перформансите на најмоќните уреди на компанијата како што беше случајот со iPad Pro. Овој нов процесор е составен од 4 процесори, од кои двајца се одговорни за управување со процесите и другите двајца задолжени да обезбедат потрошувачка на енергија на овие уреди што е можно построга.

За разлика од другите години, Apple ги стави батериите и Овие нови модели на iPhone ќе се појават на светскиот пазар на 16 септември, иако од утре во 9 часот наутро по шпанско време, веќе можете да резервирате. Меѓу нашите уредници веќе го најдовме „волонтерот“ кој реши да го обнови својот iPhone 6s Plus за овој нов модел, па штом ќе се најде на пазарот ќе имаме комплетен преглед на уредот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.