Првите откажувања на Nintendo Switch пристигнуваат поради недостаток на залихи

Нинтендо

ntendo The Nintendo Префрли Официјално беше претставен од Nintendo пред само неколку недели, но тоа време послужи за да успее, иако сè уште не е официјално продаден. И тоа е како што можевме да знаеме јапонската компанија има проблеми со големиот број резервации што ги добива од новата конзола.

Ова значеше дека многу корисници, од некои страници како што се GameStop или Target, видоа како нивната резервација за Nintendo Switch е автоматски откажана, поради проблеми со акциите, бидејќи за Nintendo ќе биде невозможно да се испорача голем број резервации 3 март. Исто така, на пример, во Амазон веќе не е можно да се резервира новата конзола.

Неодамна, Nintendo увери дека нема да има проблем да ја исполни првичната побарувачка за Nintendo Switch., но се чини дека работите не се прават според планираното. И, тоа е дека јапонската компанија го ограничи бројот на резервации што може да се направат, но се чини дека дистрибутерите не ставаат ограничувања на резервациите, создавајќи проблем што сега се наоѓаме, со оглед на големата побарувачка.

Во моментов оваа вест ги става во комплицирана ситуација сите оние кои го резервираа својот Nintendo Switch и особено Nintendo, кои треба да видат како го решава овој проблем со својот нов уред, иако некои гласини веќе сугерираат дека може да го зголеми производството за да избегне проблеми на март 3, што ќе биде датумот на официјалната премиера на новата конзола.

Дали имате резервирано Nintendo Switch и дали имате добиено новости за откажување на истиот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.