Првите официјални слики на BlackBerry DTEk60 се филтрираат

капина-dtek60

Пред неколку недели BlackBerry објави дека целосно го напушта производството на своите терминали со затворање на одделот за истражување и развој во кој беа дизајнирани терминалите. Ниската продажба на единствениот достапен моментно, BlackBerry Priv, ја мотивираше оваа промена во трендот и отсега па натаму, трети лица ќе се грижат за производството, а можеби и за дизајнот. Но, додека пристигнува тој датум, канадската компанија работеше на два нови терминали за да се обиде да им даде опција на корисниците кои бараат BlackBerry во средниот опсег, нешто што престана да биде можно од промовирањето на BlackBerry Priv, модел кој дојде да се натпреварува со врвните и помалку конкурентни, направи сè.

Еден од редовните дистрибутери на производите на BlackBerry, B&H, не можеше да одолее на возбудата што ги имаше првите официјални слики на новиот DTEK60 и брзо ги пушти во оптек. Во нетрпеливост тој беше во можност да B&H кој ја предвидел самата компанија дека до денес сè уште не го потврди постоењето на новиот терминал а камоли да објавувам слики од производот.

Со новиот терминал BlackBerry ќе управува а Snapdragon 820, ќе има 4 GB RAM меморија, 32 GB простор и 5,5-инчен инч со резолуција 2560 × 1440 WQHD. Однадвор наоѓаме задна камера од 21 mpx, предна камера со 8 mpx и приклучок USB-C. Сите овие информации се обезбедени од страницата за резервации на овој терминал на компанијата Б & Х.

Но Најинтересна од сите е цената што се чини ја има овој терминал, цена што според Б & Х е утврдена на 499 американски долари. Ако конечно е крајната цена на терминалот, овој BlackBerry може да биде вистински бестселер во остатокот од годината и дел од следната. Она што не го знаеме е достапноста на овој терминал, но ако скоро сè е подготвено, канадската фирма не треба да трае многу денови за да го објави овој нов терминал што може да биде пресвртна точка за компанијата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Норма Рамос dijo

  Јас веќе сакам да го видам и да го пробам.

 2.   Марина Бекера dijo

  Сакам и би сакал да го имам еден од нив

 3.   габриелдр dijo

  Бог преку BlackBerry Dtek60 ќе биде мојот личен смартфон