Првите слики на Google Pixel 3 XL се филтрираат, два месеци пред да бидат официјално претставени

Откако Google влезе на пазарот на мобилни телефони со Google Pixel, компанијата постепено го прошири бројот на земји во кои е можно да се набави терминалот. Но, покрај тоа, исто така бројот на протекување се зголемува поврзани со паметниот телефон дизајниран (и произведен) од гигантот за пребарување.

Пред неколку месеци, мојот партнер Jordорди ви покажа неколку рендери на кои можевте да видите како ќе изгледа новиот терминал на Google. Сега, пред уште два месеци пред презентацијата, голем број на Фотографии на Google Pixel 3 XL, терминал што го прифати изрезот, и покрај тоа што остро го критикуваше за време на презентацијата на втората генерација на Pixel.

Рускиот блог Розеткед објави голем број фотографии од терминалот, чиј терминал според повеќе извори можеше да се купи на црниот пазар во Украина, каде што очигледно, корисник преку Телеграм го продава овој терминал по цена од околу 2.000 американски долари, а што веројатно доаѓа од многу украдени од фабриката каде што се собираат сите компоненти.

Како што се очекуваше, блогот не само што ни покажува фотографии од третата генерација на Google XL, но покрај тоа, исто така, потврдува дека внатре го наоѓаме процесорот Qualcomm Snapdragon 845, Android 9.0 Pie, резолуција на екранот од 2.960 × 1.440, заден сензор од 12 mpx заедно со двојна предна камера.

Логично, исто така тие ја ставија камерата во функција а покрај фотографиите на кои е прикажан терминалот, на располагање имаме и разни фотографии направени со задната камера, и каде што гледаме, уште еднаш, како со само една камера, Google Pixel XL е способен да нуди систем на заматеност повеќе од добро.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.