Преглед на звучната лента на Creative Stage Air V2

Звучните производи значително се подобруваат во последно време со подобрувањето на технологијата. Сепак, бренд кој веќе е ветеран во овие работи, како што е Creative, продолжува да иновира како што одминуваат деновите. Еден од овие иновативни производи што неодамна пристигна на пазарот е токму она што сакаме да ви го покажеме.

Подлабоко го разгледуваме новиот Stage Air V2 на Creative, мултифункционална лента за звук на батерии. Дознајте кои се неговите карактеристики, неговата цена и дали оваа опција што ни ја нуди Creative за подобрување на нашето поставување навистина вреди.

Како што се случува во многу други прилики, решивме да ја придружиме нашата анализа со видео на нашиот канал на YouTube во кој ќе можете да го видите целосното unboxing и деталните чекори за конфигурацијата. Искористете ја можноста да го проверите и придружете се на нашата заедница на YouTube за да ни помогнете да продолжиме да растеме.

Материјали и дизајн

Како креативен производ што е, наоѓаме чувство на прилично висок воочен квалитет. Димензиите се прилично воздржани и тежината, за да може лесно да се транспортира, е доста содржана. Сепак, ние сме изненадени од содржината на кутијата. Иако е вклучен потребниот USB-кабел за полнење и поврзување, како и кабелот AUX од 3,5 милиметри, немаме адаптер за напојување или торба за транспорт, што би било многу ценето.

 • Димензии: 410х70х78 милиметри

Имаме „млаз“ црна пластика за горниот дел и задниот дел, додека металната решетка го крунисува предниот дел на уредот. Десната страна е за нејзините четири главни копчиња посветени на управување со мултимедијална содржина, како и синхронизирање на уреди со Bluetooth. Задниот дел е местото каде што ќе ги најдеме нејзините единствени две порти, Станува збор за 3,5 милиметарскиот приклучок и секако за USB-C портот, нешто што многу се цени.

Технички карактеристики

Уредот има три типа на поврзување во основа:

 • AUX поврзување преку кабел со приклучок од 3,5 mm
 • Bluetooth-врска
 • USB-C врска

За да ги искористите предностите на поврзувањето со Bluetooth, уредот користи Bluetooth 5.3 последната генерација. Што се однесува до звукот, наоѓаме два прилагодени драјвери за целосен опсег на патеката кои нудат максимална моќност од 20W.

Има Bluetooth A2DP и ​​AVRCP профили, иако сме изненадени што прифаќа само SBC кодек, би ни недостасувале AAC и некои поквалификувани звучни верзии како aptX.

Во овој аспект наоѓаме добро прилагоден звук благодарение на неговите звучници, кои сепак имаат декларирана моќност од 5W за секој, сепак, Creative известува за врв од 20W и тоа е она што го наведовме низ статијата. Иако е вистина, оваа моќност е значително поголема од 10W што се нуди на хардверско ниво.

квалитет и звук

Треба да се напомене дека секоја од влезните порти и портите за репродукција на Creative Stage Air V2 Тоа ни дава можност да го искористиме за различни уреди или функционалности, ви донесуваме брзо резиме според тестовите што ги спроведувавме:

  • PC и Mac преку USB 2.0
  • PS5 и PS4 преку USB 2.0
  • Bluetooth компатибилен со iOS и Android
  • Приклучок од 3,5 мм за уреди како Nintendo Switch

На овој начин имаме широк избор при поврзувањето. Нуди „камуфлиран“ бас кој, сепак, е доста добар ако се земе предвид дека му недостасуваат активни вуфери. Имаме максимална моќност што не искривува, меѓутоа, на звукот му недостасува одредено тело во одредени моменти, особено во средните и ниските опсези.

Што се однесува до автономијата, имаме батерија од 2.100 mAh која ќе ни даде максимум шест часа, иако како и секогаш, Ова ќе зависи од јачината на звукот што ја прилагодуваме на уредот, како и од условите на мрежата Bluetooth. Во нашите тестови, и опсегот на Bluetooth и автономиите ветени од Creative се исполнети во повеќето случаи, што го прави многу интересен производ за да ги оживее нашите забави покрај базен, но бидете внимателни, бидејќи тоа не го прави. вода или шок.

Сепак, има серија постари сестри во опсегот на Stage V2 кои нудат други можности според потребите на секој тип на корисници.

Мислење на уредникот

Creative's Stage Air V2 Станува збор за звучник кој се нуди по високо конкурентна цена од само 59,99 евра, ова е несомнено највпечатливата точка на уредот. Ќе ги задоволи повеќето ваши потреби и потребите на најмалите во домот. Очигледно не е наменет како производ за задоволување на потребите на љубителите на висококвалитетен звук, многу помалку за да го придружува вашиот голем телевизор, тој се истакнува под монитор за одредени видео игри или за придружба со музика, ништо повеќе.

Сцена воздух V2
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
59,99
 • 80%

 • Сцена воздух V2
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена: 30 de julio de 2022
 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Врска
  Уредник: 80%
 • Квалитет на аудио
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Материјали и дизајн
 • Автономија
 • цена

Contras

 • Нема порти за microSD
 • ниски неколку
 

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->