Преглед на паметниот часовник Elephone R8

Денес ви донесовме многу интересен осврт за производ кој со нетрпение го пробавме. Паметните часовници сè уште се еден од најбараните гаџети денес да завршиме совршен натпревар со нашите мобилни телефони. Неколку дена успеавме да го тестираме паметниот часовник Elephone, На R8, и ние го сакавме.

Потпис Елефон повеќе не е непозната во технолошкиот свет. Благодарение на неколку модели на паметни телефони кои успеаја да добијат основа во тешкиот пазар на Андроид, остатокот од нивните производи пристигнува со дел од завршената промотивна работа. Пристигнува паметниот часовник на Елефон за да потврди дека сме порано квалитетни производи по неверојатни цени.

Комплетен паметен часовник по цена на паметна лента

Кога сериозно размислуваме да добиеме паметен часовник, секогаш гледаме на пазарот за да видиме во кој опсег на цени можеме да се движиме. Секако, нараквици за активност многу еволуирале во последниве години. И, во некои случаи, постои: скоро непостоечка разлика помеѓу некои паметни ленти и паметни часовници. 

Анализирајќи го малку пазарот, лесно е да се најдат нараквици за активности на пазарот со цени многу повисоки од R8 од Елефон. Дури и да ги анализираат карактеристиките и функционалноста што ги нудат двајцата, тие се дури и поскапи, бидејќи имаат нешто помалку од часовник. За ова, и за многу повеќе ние сме пријатно изненадени од Елефон Паметен часовник R8. 

Наоѓање на рамнотежа помеѓу квалитетот и цената на производот е нешто што сите производители сакаат да го постигнат. И сите потрошувачи сакаат да најдат. Елефон е многу блиску да го удри ноктот во главата со паметен часовник R8 од многу причини. Таков комплетен часовник и со изгледа толку фантастично би чинел многу повеќе ако бил од друг производител. „Елефон Р8“ пристигна да ја постави лентата високо и тука можете да го набавите со попуст и промотивен подарок

Отпакување паметен часовник Elephone R8

Ако погледнеме во тенкото поле на овој паметен часовник, наоѓаме сè што можеме да очекуваме. На reloj во преден план што се појавува со каиш немонтиран, иако ова е нешто што ќе ни одземе само неколку секунди. Кога го земате бирачот на овој часовник во ваши раце, забележуваме дека се соочуваме со производ со минимум висок квалитет.

Имаме кабел за полнење со магнетизирани иглички кои се поврзуваат доследно и безбедно. Нема да треба да вложуваме напори за да ги поврземе бидејќи се поставуваат многу лесно. Можеби ќе промашиме wallиден полнач за кабелот, кој не е вклучен во кутијата. Значи, ќе ни треба USB-порта или друга што веќе ја имаме. И, конечно, наоѓаме некои гарантни документи и краток упатство за корисник.

Дизајн „врв“ за Elephone R8

Без сомнение Дизајнот на паметниот часовник на Elephone е една од неговите предности. И ќе го видиме  со своите спецификации што не е единствената. Почнуваме од часовник со тркалезно бирање, нешто што има ист број на омаловажувачи како приврзаници. Сфера со а големина што би можеле да ја сметаме за „голема“ со големина на 1,28 инчи. Идеален за оние кои бараат часовник кој не е мал, но можеби е премногу голем за оние со мал зглоб.

La бирачот е конструиран од материјали од легура на метал со финиш и допир навистина пријатен на допир. Полирани рабови за одличен изглед и дека имаат тежина што покажува дека се соочуваме со отпорен и квалитетен производ. Софтверот и интерфејсот што Elephone го имплементираше во овој R8 ја прави целата област на екранот целосно да ја искористи. 

На рабовите на сферата наоѓаме едно копче, сместен на левата страна, што е лесно достапно со спротивната рака. Екранот на допир има различни опции во зависност од гестот што го правиме за тоа. Со еден допир можеме да го активираме екранот, нешто што можеме да го направиме и со гестот за вртење на зглобот за да го провериме времето.

Во заден дела на сферата е сензор за монитор за отчукување на срцето Со оглед на нејзината големина, тоа прави брзо читање во секое време, без губење на чувствителност. Во долната област се „игличките“ за полнење на батеријата каде што, како што коментиравме, полначот е споен лесно и ефикасно.

Купете го Elephone R8 на официјалната веб-страница со промотивен подарок и попуст

Посебно споменување заслужува ременот Elephone R8. Навистина е лесно да го ставите и / или отстраните благодарение на малото јазиче што го има на крајот до бирачот. Нешто што ги прави можните промени на ремените многу полесно. Го сакавме допирот што го има, колку добро се чувствува на кожата и леснотијата на материјалите што се користат за нејзина конструкција. Нешто што воопшто не влијае во неговиот робустен изглед и чувство.

Големо и разноврсно бирање

За пристап до различни опции на менито понудени од Elephone R8 можеме да се лизнеме на екранот во четири можни насоки. Ако лизгаме од горе надолу пристапуваме до брзо мени во кој можеме да го избереме режимот „не вознемирувај“, „најди го мојот телефон“ или нивото на осветленост, меѓу другите поставки што можеме дури и да ги прилагодиме со оние што се најкорисни за нас.

Ако лизгаме од десно кон лево добиваме информации поврзани со здравје. Можеме да ја видиме нашата еволуција во прстените на активности (чекори, растојание и калории). Добијте читање на нашето чукање на срцето во моментот или консултирајте се со податоци за количината и квалитетот на нашиот сон. Лизгање од долу нагоре можеме да се консултираме сите известувања што сме конфигурирани да ги примаме на паметниот часовник.

Конечно, лизгање од десно кон лево ќе добиеме пристап до главно мени и опции на часовникот. Контролирајте ги музиката, информациите за времето, стоперката и поставките на уредот за понапредни поставки. Целиот каталог на можности што ги прават Елефон Р8 трчај како една од најинтересните опции од моментот.

Табела со податоци за Elephone R8

Бренд Elephone
Модел R8
Екран 1.28 "
Резолуција 360 x 360 пиксели
Отпорност на вода / прашина IP68
Conectividad Bluetooth 5.0
Batería 280 mAh
Автономија до 7 дена на употреба
RAM меморија 128 MB
Димензии X x 15.4 10.3 2.4 cm
тежина 150 грамови
цена  42 10 €
Врска за купување Елефон Р8

Добрите и лошите страни

Пред да зборуваме за најдоброто и подобрувањето на Elephone R8, се чини фер да се коментира нешто апликацијата на употреба. Отсекогаш коментиравме дека имањето сопствена апликација на производителот ја подобрува употребливоста на кој било уред. Но, овој пат видовме како со апликација од трета страна исто така може да извлече максимум од уредот како ова. Многу добра синхронизација и бројот на опции со кои располагаме со апликацијата FitCloudPro.

Андроид верзија

FitCloudPro
FitCloudPro
Развивач: хтанг
цена: слободен
 • Снимка на екранот на FitCloudPro
 • Снимка на екранот на FitCloudPro
 • Снимка на екранот на FitCloudPro
 • Снимка на екранот на FitCloudPro

Верзија на IOS

FitCloudPro
FitCloudPro
Развивач:
цена: слободен

Добрите

El дизајн од Elephone R8 го прави навистина привлечен паметен часовник и му дава премиум изглед.

На градежни материјали и сферата од метална легура и силиконот на нејзиниот ремен.

Многу широк каталог на опции за конфигурација и можности за употреба.

Без сомнение цената Тоа е многу важна точка со оглед на квалитетот што го нуди.

Добрите

 • Дизајн
 • Материјали
 • Материјали
 • Супер цена

Contras

Имајте кружен екран со големина од 1,28 инчи може да биде голем часовник за некои анатомии.

Тежината што на многумина може да им се допадне што се постојани, може да биде пречка за оние кои бараат многу полесен уред.

Не сметај на него адаптер за полнење за електрична струја тоа е мал дефект.

Contras

 • Голема големина
 • тежина
 • Без полнач

Мислење на уредникот

Елефон Р8
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
42,10
 • 80%

 • Елефон Р8
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Екран
  Уредник: 70%
 • Перформанси
  Уредник: 80%
 • Автономија
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 65%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)