На 4 октомври се претставени Google Pixel 2 и Pixel XL 2

Минатиот вторник момците од Купертино официјално го претстави iPhone X, терминал каде што рамките скоро целосно исчезнаа, заедно со iPhone 8, iPhone 8 Plus, Apple Watch LTE и Apple TV 4k. На крајот на август, Samsung го стори истото со Galaxy Note 8. Сега е ред на Google со своите смартфони Pixel 2 и Pixel XL 2.

Компанијата со седиште во Маунтин Вју официјално го објави датумот на кој официјално ќе ја претстави втората генерација на своите Pixel терминали, терминали кои беа лансирани минатата година, но поминаа без болка и слава на пазарот, поради проблеми со достапноста.

4 октомври е датумот избран од Гугл, многу сличен датум со оној што се користеше минатата година за да се претстави првата генерација, прва генерација која официјално се продаваше само во САД, Велика Британија и Австралија, иако неофицијално ја има достигна повеќе земји. Се надевам дека оваа втора генерација ќе достигне повеќе земји, бидејќи во спротивно, не разбирам зошто Гугл влезе во овој хаос во производството и дизајнирањето на сопствените терминали. Па, производството е релативно, бидејќи повторно овој процес е надлежен за тајванскиот HTC, компанија што може да заврши во рацете на Google, како што ве информиравме пред неколку дена.

Според неколкуте гласини што беа објавени во врска со оваа нова генерација на Pixel, Pixel 2 и Pixel XL 2 би се појавиле на пазарот со Android Oreo, логично и со нив ќе управува Snapdragon 835, ништо од 836 како што се шпекулираше последниве недели. Што се однесува до RAM меморијата, Google избра да продолжи да нуди 4 GB меморија и 64 GB простор. Моделот Pixel XL 2 би ја проширил големината на екранот за да ги намали рабовите и со тоа да се прилагоди на новите потреби на корисниците кои сакаат голем екран во своите раце, но со намалени рамки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.