Прекрасната игра има состанок со ФИФА 15 во септември

Electronic Arts објави дека ФИФА 15 ќе го оживеат фудбалот со зачудувачки визуелни детали за навивачите да можат да ја доживеат возбудата и интензитетот на фудбалот како никогаш порано Xbox OnePlayStation 4 и, оваа година како новина, исто така во PC, благодарение на моторот ИГНЕТИ. Оние кои го резервираат FIFA 15 Ultimate Team Editionќе добие содржина од ФИФА Ultimate Team проценета на 40 €, вклучувајќи нови предмети од каталогот Фудбалски клуб ЕА СПОРТС и ексклузивни прослави.

Со Емоционална интелигенцијаФИФА 15 ја пресоздава емоционалната состојба на 22-те играчи на теренот, давајќи им можност на навивачите за време на еден натпревар да бидат сведоци на односот и личноста на најдобрите фудбалери во светот. Фудбалерите во ФИФА 15 Тие сега имаат широк спектар на емоции кои се развиваат контекстуално во текот на целиот натпревар заснован на интеракции со противници и соиграчи. Секој играч има одреден став или чувства кон сите други на теренот и соодветно ќе реагира во текот на целиот натпревар. Фрустрацијата по пропуштено додавање, гневот по силното решавање и возбудата од искористување на шанса за гол се само неколку примери на повеќе од 600 реакции на анимации на играчи кои ќе помогнат да се изгради нарацијата на еден натпревар.

 

Според зборовите на Дејвид Рутер, извршен продуцент на ЕА СПОРТСКА ФИФА, „Ние сакаме нашите навивачи да ги искусат сите емоции искусни во фудбалот и да ги почувствуваат подемите и падовите на еден натпревар. Сега можеме целосно да влеземе во играта, каде што се расплетува наративот со нови коментари, повеќе анимација на трибините и природни реакции од играчите, правејќи ја секоја игра уникатно искуство “.

Верната рекреација на играчите во ФИФА 15 изгледа многу подобро на живите стадиони, каде што тревата постојано се менува со секој чекор, удар или однесување. За прв пат, тимот за развој на ФИФА користеше рендери базирани на физика и продолжува да ги намалува разликите помеѓу виртуелниот и реалниот фудбал. Новите рендери работат заедно со новите модели на плеери и системот на структура што им овозможува на секој играч да изгледа атлетски, слаб и во согласност со нивната природна форма. ФИФА 15 Се игра на стадионите на кои стапалата и влезовите на ниво на земја ќе остават свој белег како што напредува играта; Фудбалските комплети ќе бидат импрегнирани со дамки од кал и трева. Другите визуелни детали вклучуваат анимирани периметарски огради, движење на аголни знамиња и мрежи за гол, плус реални временски услови што ќе ги задржат навивачите нурнати во играта.

ФИФА 15

„Визуелно, ова е најголемиот чекор што франшизата некогаш го направила ФИФАДејвид Рутер коментираше. „Ние си поставивме цел да создадеме атмосфера, играчи, публика и полиња што ни се појавуваат само во реалниот живот, но исто така ви даваат чувство да играте или да гледате вистинска игра. Тоа е ниво на апсорпција што никогаш порано не сме го постигнале “.

Агилноста и контролата се засноваат на движењето на секој чекор и обезбедуваат невидено ниво на одговор и контрола на ФИФА 15. Фино прилагодената биомеханика на играчите им овозможува на играчите да реагираат, да се движат со рамнотежа и да имаат подобра контрола кога ја поседуваат топката. Мали допири на топката и попрецизни промени на насоката при помала брзина ќе обезбедат поголема контрола на топката и играчите во играта. ФИФА 15. Новите изведувања ви дозволуваат да застанете, да спринтате и да ги искористите просторите за дриблинг што ги рефлектираат движењата на вистинските играчи. Нов систем на физика на топка и овозможува на топката да се движи според вртењето и да се врти по секој контакт. Во ФИФА 15, дриблинг, додавање, шутирање или парирање за време на натпреварите ќе покаже топка како се движи и се врти со импресивна автентичност.

ФИФА 15

Фрлачките екипи го трансформираат начинот на кој се браниш ФИФА 15. Играчите сега бранат со целото тело за да избегнат одземање на топката од нив. Нови оптоварувања на рамената, фаќања на дресови и нова физика при слетување ќе го направат одземањето на топката од вашиот противник поисплатливо од кога било.

Сега противниците и соиграчите донесуваат одлуки како вистински фудбалери. Во ФИФА 15 Играчите имаат кратки, среднорочни и долгорочни цели што ќе ги одлучат како тим и ќе ги извршуваат со тимска тактика. Доколку некој тим победи, тие ќе сакаат да останат зад себе и да се обидат да го одбранат резултатот, од друга страна, доколку имаат гол минус, ќе одат со сè да напаѓаат. Ова, заедно со другите пробни претстави и одлуки за размислување, создаваат пореални и појавни моменти кои ќе бидат дел од секој натпревар.

ФИФА 15 е развиен во ЕА Канада, ќе се најде во продажба на 25 септември и ќе бидат достапни за Компјутер, Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, Nintendo 3DS, y Играј станица Вита.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.