Преглед на хохем iSteady Mobile + Гимбал

Навлака на хомем Гимбал

Во оваа прилика станува збор за еден од гаџетите кој најмногу успева во последно време. Особено меѓу најинтересните корисници на фотографија и видеа. Денес разговараме со вас во Актуелиадад гаџет за додатокот што ќе направи вашите фотографии, а особено вашите видеа, да се искачат значително на ниво, тестиравме ISteady Movile + Гимбал на Хохем.

Сакаме да пробуваме додатоци и гаџети што ги надополнуваат нашите паметни телефони. Од оваа причина, кога ваква интересна ќе дојде во наши раце, задоволство е да ви кажам како е или како работи. И, се разбира, кажи што најмногу сакаме и што најмалку. Во оваа прилика од раката на Хохем, успеавме да провериме колку е лесен за употреба и што може да го подобри видеото. Ако е додаток што го баравте,  купете го тука Hohem Gimbal iSteady Mobile + на Амазон

Ние објаснуваме што е тоа Гимбал

Во случај да сеуште немате идеја за што зборуваме. Иако не е ништо ново во секторот Можеби сè уште не сте наишле на едно од овие. Уред се користи со години во филмската и телевизиската индустрија сега станува збор за нашите паметни телефони. Нормално е дека не сте во тек со сите додатоци и додатоци. Дури и Можеби ќе ви изгледа како да гледате фотографии дека ви претставуваме селфи стапНе грижи се, со задоволство ќе ти објасниме.

Така што сите добро знаеме за што зборуваме во овој преглед, прво ќе ви кажеме за што служи овој „лонец“ и за што служи?. Гимбал е еден вид моторизирана платформа што се контролира, во овој случај, благодарение на таблата што содржи неколку сензори. Обично има акцелерометри и магнетски компас. Што добиваат, користејќи a софистицирано алгоритамско програмирањеЕ одржувајте ја стабилноста на сликата направена од камера во секое време.

Хомем Рачен Гимбал

Тоа е иако гимбалот со кои ги држиме камерата или телефонот се движат, снимките или фаќањата ќе остане стабиленво секое време. Гимбалот од Хохем што успеавме да го тестираме има три оски. Иако е исто така вообичаено, наоѓаме само две. Долго користен додаток за снимање на професионално ниво.

Со гимбал во ваши раце Веќе нема да имаме видеа со вибрации или ненадејни движења. Видеата што успеавме да ги снимиме нудат многу прифатлива стабилност дури и кога носителот на гимбалот се движи. Како што гледаме, многу интересен додаток кој сè повеќе се етаблира во светот на паметните телефони, и се чини дека дојде да остане.

Гимбал на Хоем iSteady Movile + доаѓа опремен со три оски кои нудат до 320º вртење, акцелерометри, магнетски компас. Производ дизајниран така што Стабилноста на сликата во нашите видеа е исто така достапна за секого. Беше прилично искуство да се користи овој гимбал и да се набудува како благодарение на овој вид додатоци можеме да добиеме резултати на ниво со снимање со нашиот телефон.

Хохем Гимбал iSteady Mobile + достапен сега на Амазон

Содржина на кутија

Случај Хоем Гимбал

Време е да видиме што наоѓаме во кутијата. Како што знаеме, постојат unboxings кои се многу понежни од другите. Кога купуваме додаток за паметен телефон, не очекуваме ниту изненадувања. Значи, во кутијата на Хохем Гимбал iSteady Mobile +, го најдовме токму тоа.

Покрај тоа, како што се очекуваше, имаме кабел за полнење батерија со влез Микро USB. Како додаток што го имаме малку додаток за самиот Гимбал. Мали нозе преклоплива супер лесна завртка на основата на штандот. Со нив можеме да го користиме гимбалот како статив. Детал кој ги множи функционалностите на гаџетот.

Ова е Гимбал Хоем iSteady Mobile +

Да се ​​зборува за дизајнот на уред од овој тип е малку комплицирано. Особено затоа што сме порано додаток каде функционалноста е скоро 100% важна. Затоа, покрај физичкиот опис на гаџетот, можеме да ви кажеме и за градежните материјали. Е изработена од високо отпорна црна пластика, со а пријатен допир и нуди А. навистина добар зафат. Според производителот, неговите материјали добро ќе се одржи до долгорочна употреба, па дури и капки случајно.

Неговиот изглед, како што споменавме на почетокот, е многу сличен на селфи стапот, иако неговата функционалност оди многу подалеку. Тоа има дел со рачка за држење со рака со ергономски зафат што обезбедува цврсто задржување. Можеме да ја контролираме камерата со сите нејзини опции користејќи го палецот и показалецот. 

Во фронтална зона лево за да го користиме палецот наоѓаме a тастатура со повеќе опции. Покрај копчето Вклучено исклученоили, мал „прекинувач“ во кој можеме да избереме помеѓу фотографија или видео. И ние имаме џојстик што ќе се користи за контрола на гимбалот и со тоа камерата.

Копчиња за хомем Гимбал

Во заден на областа каде што се одржува наоѓаме а копче за активирање. Со него можеме „Снимајте“ ги фотографиите, или ако користиме режим на видео, започнете или паузирајте го снимањето. Локација што прави со само два прстаs, индекс и палец, можеме да имаме целосна контрола гаџетот и самата камера. Y можете да го набавите на Амазон за помалку отколку што мислите

Хомем Гимбал тригер

Три оски кои нудат подвижност до 320º

На горниот дел, над „рачката“, хохамскиот гимбал ги карактеризира три оски на движењеили Благодарение на одличен де конфигурација заснована на алгоритам, неговото работење е извонредно. Мазноста со која работат во секое време, така што вреди да се види сликата дека паметниот телефон е секогаш стабилен. Постигнатиот калибрација и запчаност го прави корисничкото искуство прекрасно. 

Во областа што е повисока наоѓаме „стегачот“ каде би ги сместиле телефонот или фотоапаратот на фотографии или видео. Брои со еден внатрешност обложена со мек материјал да го заштитиме нашиот паметен телефон. Отворајќи го, уредот ќе биде подложен на притисок и снимките ќе бидат стабилни. Во зависност од големината на гаџетот што го „закачуваме“ можеме да ги прошириме оските за да не се изгуби аголот на вртење.

Стегач на хомем Гимбал

Благодарение на својата тројна оска, ISteady Mobile + гимбалот на Хохем совршено компензира за наклон или вртење до 320º. Можеме да го движиме и поместуваме гимбалот, но снимањето продолжува во најидеална позиција. Свртувањата достигнуваат и до 320º. Можете да направите кругови со рачката во вашата рака без да се движи делот каде што се наоѓа камерата.

Покрај тоа, благодарение и на џојстикот што го имаме 360 ° целосен агол на садот. Како што можеме да видиме, нема малку можности што овој гаџет ни ги нуди. И има многу подобрувања што можеме да ги добиеме на видеа и фотографии. И во случај да не сте знаеле, не треба да потрошите цело богатство за да го добиете. Овде можете да го купите Hohem Gimbal iSteady Mobile + на Амазон по најдобра цена.

Прилагодена апликација дизајнирана за нашиот гаџет

Хоем Гимбал
Хоем Гимбал
Развивач: Хохем Техника
цена: слободен

Да се ​​има своја апликација дизајнирана за уредот што го користиме е дополнителен плус. Корисничкото искуство никогаш не е толку комплетно кога користиме апликации дизајнирани од трети страни за уред. Затоа, користејќи ја апликацијата, можеме да имаме пристап до сите достапни опции што го има Hohem iSteady Mobile +.

Преку оваа комплетна апликација можеме да го поврземе нашиот уред на најбрз и најлесен начин. Со активиран Bluetooth, самата апликација е одговорна за поврзување на гимбалот со телефонот. Откако ова ќе биде готово, камерата на вашиот паметен телефон, и пред сè вашите видеа никогаш повеќе нема да бидат исти.

Ако фотографијата е важна точка за вас и сакате да добиете повеќе од камерата на вашиот паметен телефон, не размислувајте повеќе. Ние можеме само да ве советуваме овој curубопитен и функционален гаџет, кој постепено добива популарност. Без сомнение, оној што ја имавме доволно среќа да го тестираме, Hohem iSteady Mobile +, ќе ги надмине вашите очекувања.

Добрите и лошите страни на германскиот хохем

Многу полесно да се користи отколку што може да се појави кога за прв пат ќе го видите како работи.

Се одликува со сопствена кутија за носење со затворено патент. Во спротивно, тоа би бил тежок додаток за транспорт.

Конструиран од материјали пријатни на допир, нудат многу добар зафат и се отпорни.

Добрите

 • Лесен за користење
 • Случај за носење
 • Градежни материјали

Неговата големина не го прави гаџет што секогаш може да го носите со вас на дневна основа или во движење.

Неговата употреба секако може да се разбере ограничена на подвижни видеа, иако можеме да им дадеме поразновидна употреба.

Contras

 • Непријатно за носење
 • Ограничена употребливост

Мислење на уредникот

Хохем гимбал Стабилен мобилен +
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
99
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 60%
 • Перформанси
  Уредник: 70%
 • Автономија
  Уредник: 80%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 50%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 65%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.